fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Веронські скарби

Детективний фільм «Веронські скарби» вийде в прокат з 10 грудня (трейлер)

600

Національна прем’єра документального детективно-мистецького фільму «Веронські скарби», заснованого на реальних подіях викрадення і повернення 17 шедеврів живопису з музею Верони, відбудеться 10 грудня у кінотеатрі «Жовтень».

Повнометражний фільм режисерки Світлани Ліщинської «Веронські скарби», в якому головну роль зіграв Дмитро Вівчарюк, знятий у стилі креативної документалістики на грані ігрового і документального кіно. Фільмування проходило в Україні та Італії.

“Було вельми складно отримати дозвіл на зйомки в Італії, зокрема в музеї Кастельвеккьо. Це пов’язане з тим, що якраз у період підготовки до зйомок, у Вероні до влади прийшли проросійські політичні сили, які були зацікавлені в нівелюванні українського внеску у пошуку, та поверненні картин”, – коментує порталу “Нове українське кіно” режисерка Світлана Ліщинська.

У листопаді 2015 року у Вероні сталося одне з найзухваліших пограбувань століття: з музею Кастельвеккіо було викрадено 17 картин, серед яких полотна Рубенса, Тинторетто, Мантеньї, Карото, Беліні і навіть визитівка музею «Мадонна з куріпкою» роботи Пізанелло. Викрадення була блискуче зрежисовано, тож по гарячих слідах зловити грабіжників не вдалося. Поліцейські запідозрили, що до пограбування причетна людина, яка працює в музеї. Несподівано з’явилася інформація, що полотна можуть перебувати в Україні. Дізнавшись про це, директор департаменту розслідувань української прикордонної служби, ризикуючи власною репутацією, починає власне розcлідування в обхід офіційного.

Веронські скарби

Фільм розкриває секрети блискучої операції з розшуку викрадених з італійського музею шедеврів живопису які врешті були знайдені у сміттєвих пакетах під Одесою українськими прикордонниками. Це була безпрецедентна крадіжка і італійська преса назвала це викраденням століття. Саме ця операція прискорила підписання італійською стороною угоди про безвіз, яку Італія підписала однією з останніх.

Дивіться офіційний трейлер документального фільму «Веронські скарби»:

У фільмі стикаються два світи: куртуазний і витончений світ мистецтва і прагматичний світ «людей у формі». Глядач має змогу ознайомитися з новітніми методами оперативно-розшукової роботи від самого автора, а мистецтвознавці розповідають про цінність викрадених картин та про важливість образотворчого мистецтва для людства загалом.

Однією з важливих тем, яку піднімає фільм “Веронські скарби” є тема коріння, ставлення народу до своєї культурної спадщини. Світова прем’єра фільму відбулася в Італії в рамках фестивалю “Дні українського кіно” 28 лютого 2020 року. Стрічка була відібрана до каталогу одного з головних фестивалів документального кіно Visions du Reel.

Режисер: Світлана Ліщинська (Україна). Сценаристи: Світлана Ліщинська, Олександр Дріз. Оператор-постановник: Вячеслав Цвєтков. Художник-постановник: Олександра Заярна. Звукорежисер: Дмитро Скрипка. Продюсер: Олександр Дріз. Виконавчий продюсер: Світлана Рудюк. Виробник: Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост». Український дистриб’ютор: MMD UA.

Світлини з фільму

Веронські скарби

Веронські скарби

Веронські скарби

Веронські скарби

Веронські скарби

Веронські скарби

Веронські скарби

Читайте також –

Історія перемог: взимку вийде фільм про хокей «ЮКІ» (трейлер)