fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм «Відлуння»

Військово-історичну драму «Відлуння» покажуть до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

99

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбудеться показ військово-історичної драми «Відлуння» режисера Валерія Шалиги про масове знищення євреїв у місті Вінниці в 1941 році. Дивіться список кінотеатрів.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомив режисер та автор сценарію художнього фільму. За словами Валерія Шалиги, прокат стрічки «Відлуння» запланований в Києві з 26 січня по 1 лютого в кінотеатрах «Факел», «Старт», в кінотеатрі ім. Т. Г. Шевченка і «Ліра». Під питанням «Лейпциг». Також показ має пройти у місті Вінниця з 2 по 8 лютого.

Зйомки проходили в містах Вінниця, Житомир, Київ, Муровані-Курилівці. Виробництво відбувалось без допомоги Держкіно, на основі спогадів очевидців тих подій (з книги В. Я. Куликова «Окупація») з бажанням донести одну з трагічних сторінок другої світової війни, а саме про масове знищення євреїв у місті Вінниці.

За сюжетом події розгортаються в липні 1941 року в місті Вінниці, яка вже окупована фашистами. Місцеве населення, що не встигло евакуюватися опиняється під загрозою фізичного знищення. Особливо страждає єврейська община. Різні долі людей серед яких опиняється маленький хлопчик Сьома якого переховує у себе сусідка Маруся.

Дивіться офіційний тизер військово-історичної драми «Відлуння»

У фільмі знімалися Ольга Олексій (серіал “Доброволець” 2020), Ігор Волков, Андрій Кронглевський (“Пригоди S Миколая” 2018), Анна Тамбова (серіал “І будуть люди” 2020). Маленького Сьому зіграв вінничанин Марко Герцберг. Також у фільмі дебютував популярний телеведучий Олексій Суханов.

Автор сценарію та режисер — Валерій Шалига. Оператор — Валерій Сібекін. Композитор — Андрій Соловйов.

Як зазначається, фільм «Відлуння» був знятий у 2020 році, але через пандемію прем’єра його відбулася лише 22 лютого 2022 року в кінотеатрі «Оскар» міста Києва. Та подальша доля фільму знову загальмувалася через повномасштабну війну росії проти України. І запланований прокат фільму на березень-квітень 2022 року зірвався.

На даний час стрічка побувала на фестивалі у Португалії й ним зацікавилися в USC Shoah Foundation (Шоах фонда Спилберга), у Лос-Анджелесі.

«Відлуння»

Читайте також

“Іспит на людяність”: до Дня пам’яті жертв Голокосту дивіться стрічку Олександра Шапіро онлайн