fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Війна очима тварин

Тест на людяність: на Берлінале презентували трейлер українського кіноальманаху «Війна очима тварин»

148

Творці кіноальманаху «Війна очима тварин» представили на Берлінському кінофестивалі перший трейлер – у нього увійшли кадри трьох щойно відзнятих новел. Невдовзі зйомки нових історій.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомив виробник проєкту, кінокомпанія Sota Cinema Group. Як зазначається, на Berlinale Co-Production Market – одному з найбільших кіноринків Європи – кінокомпанія Sota Cinema Group провела перемовини із sale-агентами та потенційними партнерами щодо дистриб’юції кіноальманаху «Війна очима тварин».

Олег КОХАН, автор ідеї та продюсер кіноальманаху «Війна очима тварин» (Sota Cinema Group): Для нас дуже важливо, що не тільки українські, а й закордонні режисери готові приєднатися до творчої групи кіноальманаху. Адже ми піднімаємо не лише тему порятунку тварин, йдеться про війну як гуманітарну катастрофу, що нищить все живе навколо і в середині кожного з нас. І той факт, що наші іноземні колеги розділили з нами цю страшну реальність, доводить актуальність теми екоциду в Україні для усього світу.

Українська кінокомпанія також підписала меморандум щодо співпраці у виробництві кіноальманаха з одними з найдосвідченіших балтійських фільммейкерів – компанією HypnoFilm (Естонія), яка більше 15 років успішно займається кіновиробництвом.

Володимир Каменський (HypnoFilms): Як близькі сусіди України – ми відчуваємо глибокий зв’язок та емпатію до людей, тварин та природи, які страждають від жаху війни. Тому ми щасливі долучитися до створення кіноальманаху «Війна очима тварин», адже кіно – це надзвичайно потужна зброя у боротьбі за збереження екосистеми усього цивілізованого світу.

На фото – Олексій Макухін (продюсер Sota Cinema Group, Україна) Алія Афельт (продюсер, HypnoFilms, Естонія) Олег Кохан (продюсер Sota Cinema Group, Україна) Володимир Громов (сценарист), Володимир Каменський (режисер, HypnoFilms, Естонія)

За задумом авторів, кіноальманах складатиметься з 11 новел, більшість з яких основані на реальних подіях, а їх головними героями стануть тварини. У трьох перших новелах кіноальманаху, зйомки яких було завершено на початку 2023 року, йдеться про корову, білого кролика і собаку, який опинився вовком (новели «Білий Кролик», «Синочок», «Корова в Тумані»).

Дивіться перший трейлер кіноальманаху «Війна очима тварин»

Зйомки наступних трьох новел відбудуться на початок весни. Героями наступних історій стануть коза, рибки, ще одна корова, а також, можливо, один з найпопулярніших чотирилапих «зірок», ім’я якого знає кожен українець. Участь у проєкті міжнародних митців розширить географію історій, які відбуваються не тільки в Україні, а скрізь, де опинились українці, рятуючись від жахіть війни, – наголошують творці.

Світова прем‘єра кіноальманаху «Війна очима тварин» запланована в рамках одного з авторитетних кінофестивалів вже у кінці 2023 року.

📷 Головне фото: Sota Cinema Group

Читайте також

Український короткометражний фільм «Це побачення» отримав спеціальну відзнаку журі Берлінале