fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм «Це побачення

Український короткометражний фільм «Це побачення» отримав спеціальну відзнаку журі Берлінале

213

Дебютний ігровий фільм режисерки Надії Парфан «Це побачення» (It’s a Date), знятий єдиним кадром, отримав спеціальну відзнаку Міжнародного журі на 73-му Берлінському кінофестивалі.

Картина була продемонстрована у межах програми Berlinale Shorts 2023, повідомляє пресслужба фільму. «Це побачення» (It’s a Date) — перший фільм з циклу Takflix Originals, власного виробництва онлайн-кінотеатру. Він знятий у рамках україно-британського спецпроєкту Ukrainian Talents at Nowness за підтримки Британської ради в Україні в межах Сезону культури Велика Британія / Україна.

За темою: Фільм «Це побачення» Надії Парфан відібрали до короткометражного конкурсу Берлінале

це побачення берлінале

Фото з церемонії нагородження: Валерія Сочивець

Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.

«Замість паризьких парків ми бачимо саморобні залізні гаражі. Військові їжаки посіли місце Тріумфальної Арки. Французькі готелі змінили закинуті будівлі, а базиліку Сакре-Кер — гармати довкола собору. Режисерці вдалося звільнити фільм 1976 року від фарсу й обернути його в щось більш складне, де нагальність має вагому причину. Вона пов’язана з війною, а не мачистською забаганкою. Ба більше: людина у формі під час ротації — жінка», — відзначило Міжнародне журі Берлінале у своїй заяві.

фільм «Це побачення»

Кадри з фільму / пресслужба Takflix

Надія Парфан присвятила відзнаку Збройним силам України та, зокрема, жінкам-захисницям, військовим ЛГБТК+ та кінематографістам у лавах ЗСУ:

«Адже кожна п’ята людина в ЗСУ — жінка. Кожна з них заслуговує рівних прав, належного забезпечення та визнання.

Я хочу присвятити цю відзнаку військовим ЛГБТК+, які пішли захищати нашу державу попри те, що вона досі не захищає їх конституційні права. Україна має якнайскоріше легалізувати одностатеві партнерства і дати родинам військових ЛГБТК+ такий самий статус, як і всім іншим.

Я хочу присвятити цю відзнаку всім колегам-кінематографістам, які зараз зі зброєю в руках виборюють право на існування нашої культури та нашої розкоші знімати кіно в умовах воєнного часу. Двоє людей зі знімальної групи фільму «Це побачення» прямо зараз захищають нас в лавах ЗСУ: звукорежисер та розвідник Євген Чабан та акторка і парамедикиня Олена Тигра.

Серед них також правозахисник і модератор кінодискусій Максим Буткевич, який зараз в російському військовому полоні — ми чекаємо його повернення кожного дня і кожної миті.

Серед них також люди, які більше ніколи не повернуться на знімальні майданчики. Вони віддали своє життя за нашу свободу. Це режисер монтажу Віктор Онисько та герой мого першого фільму Максим Остяк. Вічна пам’ять і слава героям».

Дивіться офіційний тизер фільму «Це побачення» (It’s a Date) про життя у місті під час повномасштабного вторгнення.

Українська прем’єра стрічки відбудеться в березні на Takflix.com, а міжнародна — на Nowness.com наприкінці весни 2023-го року.

Нагадаємо, Надія Парфан — українська режисерка, засновниця онлайн-кінотеатру українського кіно Takflix. Зняла фільми «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Жінки, що грають в ігри», «Reve ta Stohne» on tour», «Я не хотіла робити фільм про війну».

Надія Парфан

Бекстейдж / пресслужба Takflix

фільм «Це побачення

фільм «Це побачення

фільм «Це побачення

фільм «Це побачення

Читайте також

Стрічку «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко номіновано на премію Amnesty International Film Award на Берлінале