fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

вона і війна

Документальну стрічку “Вона та війна” покажуть на телебаченні

244

Українську документальну стрічку “Вона та війна” – про історію трьох жінок, які стали до лав української армії – можна буде переглянути у суботу, 19 лютого, на суспільному телеканалі UA: Культура.

Як повідомляється в телепрограмі каналу, фільм франко-української режисерки Марії Кондакової, який у 2019 році отримав «Золоту дзиґу» за Найкращий монтаж (Іван Банніков), покажуть у суботу, 19 лютого, о 23:30 на UA: Культура.

Стрічка розповідає історію трьох жінок, які стали до лав української армії та беруть участь у бойових діях на сході країни. Доля кожної з них складалася по-різному, але кожна визначена війною. Незважаючи на те, що події на Донбасі впливають на мільйони жителів України, для героїнь фільму війна не однорідна — у кожної своя.

У картині (16+) режисерка спостерігала за трьома героїнями – “Лерою” (Валерія Бурлакова), “Лютиком” (Ірина Івануш) та Оленою (Олена Любинець). Доля кожної з них складалася по-різному, але кожна визначена війною.

Фото: Держкіно

“Лера” (Валерія Бурлакова) – журналістка. Висвітлюючи події на Сході України, вона вирішила стати військовою. Незабаром дівчина зустріла свого коханого з позивним Морячок, капітана бомбового загону. Після його смерті війна затягнула жінку ще глибше.

“Лютик” (Ірина Івануш) – лікарка, волонтерка від самого початку конфлікту на Сході України. Під час рятувальної місії вона наступила на протипіхотну міну та втратила обидві ноги. Тепер їй доводиться битися в Києві, далеко від фронту, щоб завоювати своє нове місце в суспільстві.

Вона та війна онлайн

“Олена” (Олена Любинецька) – дівчина зізнається, що довгий час була проти самої ідеї розв’язувати будь-яке питання силою та зброєю. Але настала мить, коли Олена не змогла залишитися осторонь. Вона пішла у військкомат, записалася у резерв Української Армії, щоб бути готовою захистити своє місто та свою майбутню дитину.

Вона та війна онлайн

Режисер – Марія Кондакова, автори сценарію – Яна Пономаренко, Маша Кондакова, оператор – Сергій Стеценко, художник-постановник – Павло Ярмусевич, композитор – Антон Байбаков, продюсери – Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова. Виробництво: ТОВ “ІнсайтМедіа”.

Кінопроєкт цього фільму з робочою назвою “Міцна та ніжна” став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 3 млн 398 тис. грн. при загальній вартості виробництва в 3 млн 608 тис. грн. Прем’єра фестивальної версії стрічки (під назвою “Моя війна”) відбулася в червні 2021 року на Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”.

Постер фільму

Вона та війна

Читайте також

“Вона та війна” онлайн: фільм виклали у вільний доступ