fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Клондайк Берлінале

Фільм Марини Ер Горбач “Клондайк” отримав нагороду на 72-му Берлінале

254

Стрічку “Клондайк” про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відзначили призом екуменічного журі секції “Панорама” Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє Держкіно. Прем’єра фільму “Клондайк” у Zoo Palast на Берлінале стала першим офлайн-показом стрічки. На фестивалі “Клондайк” представляла команда фільму – режисерка Марина Ер Горбач, виконавиця головної ролі Оксана Черкашина, продюсери Мехмет Баґадир Ер та Святослав Булаковський, актори Олег Щербина та Артур Арамян, кастинг-директорка картини Тетяна Симон та художниця по костюмам Вікторія Філіпова.

Ця нагорода присуджується фільмам режисерів, які проявили справжній художній талант і змогли привернути увагу глядачів до людських ціннестей. У свій час в основному конкурсі у Берліні її отримували класики європейського та світового кіно – Асгар Фархаді, Ільдіко Еньєді, Кен Лоуч, Майкл Вінтерботтом.

Клондайк Берлінале

“Клондайк” розповідає історію місцевої родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

Дивіться перший тизер фільму «Клондайк»

Фільм створений у копродукції з Туреччиною за підтримки Держкіно. Оператор та співпродюсер стрічки – Святослав Булаковський (Kedr Film), ко-продюсер – Мехмет Баґадир Ер (Protim V.P).

Нагадаємо, світова прем’єра “Клондайку” відбулася в січні на міжнародному кінофестивалі “Санденс” у програмі World Dramatic Competition, де картина була відзначена премією за найкращу режисуру.

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Клондайк Берлінале

Читайте також

«Будинок зі скалок» від режисера фільму «Віддалений гавкіт собак» здобув нагороду кінофестивалю «Санденс»