fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Жадан і Собаки веди носоріг

Прем’єра кліпу гурту «Жадан і Собаки» на саундтрек до фільму «Носоріг»

400

Український рок-гурт із Харкова «Жадан і Собаки» випустив кліп до пісні «Веди», яка стала офіційним саундтреком фільму «Носоріг» Олега Сенцова.

Новиною з порталом “Нове українське кіно” поділилися Arthouse Traffic. Як повідомляється, презентація кліпу відбулася 18 лютого на найбільшому екрані в Європі – фасаді ТРЦ Гулівер.

Автором тексту треку виступив відомий письменник Сергій Жадан, автор музики – Євген Турчинов, учасник гурту «Жадан і Собаки».

«Олег звернувся з проханням зробити музику, але пояснив складність завдання — у сценарії передбачалося, що герой фільму грає на гітарі пісню з “русского року”. Але сценарій писався в одній країні, давно, а коли дійшло до зйомок — ми вже жили в іншій. І ясна річ, стало зрозуміло, що який може бути “русскій рок” у сьогоднішньому українському суспільстві. Тому, коли я писав слова, мав на увазі фільм, його сюжет, його головного героя, характери, і відповідно така пісня не народилася б десь поза фільмом. Це специфічний матеріал, поява якого була можлива лише завдяки “Носорогу”, – коментує Сергій Жадан. – Історія фільму могла великою мірою і сьогодні відбуватися, попри те, що у 90-их була своя специфіка, але все одно я думаю, що сьогодні дуже багато чоловіків і жінок проходять через якісь крайнощі, радикалізацію життєвого досвіду, хтось із них може себе знайти, хтось не може. Тому мені здається, що це кіно ширше за 90-ті, воно більш універсальне, умовно кажучи про загальнолюдські цінності, пошуки і втрату себе, пошуки своїх цінностей».

Дивіться кліп та слухайте пісню на youtube гурту «Жадан і Собаки» за лінком або у нас на сторінці нижче.

Кліп знятий у співпраці зі студентами курсу Filmmaking Kyiv Academy of Media Arts, набору #KAMA17. Автор ідеї та режисер монтажу – Сергій Котляров, оператор – Тарас Меренков.

«Носоріг» – кримінальна драма про бурхливі 90-ті українського режисера Олега Сенцова. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – на Київському тижні критики. Стрічка Сенцова була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а права на онлайн-прем’єру придбав стрімінговий сервіс Netflix.

За темою: Netflix придбав фільм «Носоріг» Олега Сенцова

Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Фільм створений у копродукції України, Польщі та Німеччини. Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов («Артхаус Трафік») та Олег Сенцов («Край Кінема»). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Декерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки – компанія WestEnd Films.

Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Нагадаємо, у широкий український прокат «Носоріг» вийшов 17 лютого 2022 року.

Читайте також

Погані хлопці: «Носоріг» Олега Сенцова презентував характер-постери героїв фільму