fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Клондайк

Фільм “Клондайк” відзначено призом глядацьких симпатій на Берлінському кінофестивалі

252

Український фільм “Клондайк” здобув премію за друге місце глядацького рейтингу у категорії ігрових фільмів програми Panorama Publikumspreis 72-го Берлінського кінофестивалю.

19 лютого на 72-му Берлінському кінофестивалі оголосили лауреатів Panorama Publikumspreis — призу глядацьких симпатій, який присуджується за результатами глядацького голосування в рамках конкурсної фестивальної програми “Панорама”, повідомляє Держкіно, за підтримки якого створена українська драма.

“Клондайк” став дуже актуальним фільмом на Berlinale 2022. Ми запропонували європейському глядачу зворотну сторону актуальної стрічки новин про українсько-російський кордон. Для багатьох усвідомлення, що війна в Україні триває з 2014 року, було емоційним відкриттям. Я особисто відчула, що фільму вдалось перевернути у глядачів страх в емпатію до українців, — розповіла режисерка й авторка сценарію фільму Марина Ер Горбач.

Драму Марини Ер Горбач також відзначило своєю премією і фестивальне екуменічне журі. Ця нагорода присуджується фільмам як і за мистецьку цінність, так і за їх гуманістичну проблематику. У свій час в основному конкурсі у Берліні її отримували класики європейського та світового кіно — Асгар Фархаді, Ільдіко Еньєді, Кен Лоуч, Майкл Вінтерботтом.

За темою: Фільм Марини Ер Горбач “Клондайк” отримав нагороду на 72-му Берлінале

Європейська прем’єра стрічки про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбулася у Берліні 14 лютого. Показ у фестивальному Zoo Palast став першою офлайн презентацією стрічки. На фестивалі “Клондайк”представила команда фільму — режисерка Марина Ер Горбач, виконавиця головної ролі Оксана Черкашина, продюсери Мехмет Баґадир Ер та Святослав Булаковський, актори Олег Щербина та Артур Арамян, кастинг-директорка фільму Тетяна Симон та художниця по костюмам Вікторія Філіпова.

Фото: Держкіно

Як зазначається, після показу під фестивальним майданчиком Zoo Palast глядачів зустрічали активісти з плакатами “The film is over. The war is going on”/ “Фільм закінчився. Війна триває”. Всього у програмі Берлінале відбулося шість показів “Клондайку”.

Нагадаємо, “Клондайк” — новий фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений за підтримки Держкіно у копродукції з Туреччиною. Світова прем’єра стрічки відбулася у програмі World Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю “Санденс”, де була відзначена премією за найкращу режисуру. “Клондайк” став першим в історії України ігровим фільмом у програмі головного фестивалю незалежного кіно у США.

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»). Оператором та співпродюсером “Клондайку” виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Читайте також

Дитинство і війна: документальний фільм “Терикони” увійшов до програми Берлінале-2022