fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

карантин-серіал за вікном

“За вікном”: вийшли перші серії карантин-серіалу, знятого за допомогою дронів

1 543

На чолі зі сценаристом і продюсером Володимиром Нагорним (“Дзідзьо.Контрабас”, “БанДіти”, “Дім Двірників”) 18 режисерів та команда “Фан Філмз” створили інноваційний карантин-серіал “За вікном”, знятий дистанційно через вікна та балкони квартир акторів.

“Які таємниці ховаються за зачиненими вікнами українців? Як вони переживають ізоляцію? Про що говорять, чим займаються, чому сваряться та радіють? Ми з командою ще в березні вирішили відзняти кілька таких історій, і згодом задум сформувався в серіал”, — розповів генеральний продюсер кінокомпанії “Фан Філмз” та шоураннер проекту “За вікном” Володимир Нагорний.

“Українські історії”, але в різних жанрах — комедія, драма, мелодрама, хоррор, містика, фантастика тощо — єдина концепція, яка була застосована для написання короткометражних сценаріїв до кожного епізоду, — про це повідомляє пресслужба продакшну “Фан Філмз”, який створює серіал. — Кожна з 18 серій першого сезону мала свого режисера і сценариста, тому вийшла своєрідна антологія українських кінотворів, кожна у своєму стилі.

“В епізодах серіалу зіграли більше 40 професійних акторів, а також народні артисти України, серед яких Георгій Делієв — художній керівник театру “Маски”, — додає прес-служба.

карантин-серіал за вікном

Дивіться трейлер першого сезону: відео

В умовах карантинних обмежень знімальна група працювала дистанційно. Кіношними локаціями ставали квартири, в яких живуть кілька акторів, а зйомки проводилися через вікна та балкони їхніх осель за допомогою безпілотних літальних апаратів — дронів.

Рішення використовувати дрон для зйомок було не тільки необхідністю в умовах карантину, а й послужило художнім прийом. Для цього залучили оператора дрона Максима Мієнка, автора “Movie up” 2018 року — першого в Україні фільму, повністю знятого за допомогою дрона.

дрон

дрон

Карантин-серіал “За вікном” знімали протягом квітня-травня 2020 року. Фільмування відбувалося одночасно в трьох містах України: Києві, Одесі та Івано-Франківську. Один зі сценаристів навіть працював, одужуючи від коронавірусу, а режисер Сергій Пудіч керував зйомками зі своєї резиденції в Римі.

Цікаво, що більшість епізодів серіалу відзняті загальним планом, як у театрі, та одним безперервним кадром, що створює відчуття присутності і документалізму. Репетиції короткометражок проходили онлайн, за допомогою сервісу Zoom, а через відблиски вікон процес знімання відбувався лише в нічний час, до 23-ї години.

Проект мав по-справжньому волонтерський дух. Кінематографісти працювали при крихітному бюджеті, долаючи фінансові труднощі. Проте саме карантинні обмеження, за відгуками учасників проекту, допомогли знайти оригінальні творчі прийоми. Автори мали повну свободу і жодних цензурних обмежень, що дозволило реалізувати сміливі творчі задуми, зокрема, для аудиторії 18+. До того ж, серіалу притаманна повна свобода висловлювання, яку допустив формат серіалу.

“У себе вдома люди не ховаються, не прикидаються, так вони поводять себе і в нашому серіалі”, — ділиться сценарист Євген Кій.

До складу знімальних груп входили тільки оператор-постановник, який забезпечував мінімально необхідне освітлювальне обладнання, оператор дрона, який працював на локації із забезпеченням засобів індивідуального захисту, та режисер, який керував процесом і знімав сцени дистанційно з власної квартири. Звук актори записували самостійно. Етап постпродакшну відбувався також віддалено — композитор, звукорежисер та режисер монтажу працювали вдома, в умовах ізоляції.

Перші дві серії серіалу “За вікном” уже можна переглянути на офіційному YouTube-каналі проекту за посиланням.

Зйомки другого сезону плануються в Одесі та Харкові після виходу з карантину, але за тією ж методологією. До процесу знімання будуть залучені команди з США, Канади і Франції.

Читайте також:

“Andskotinn”: вийшов серіал про пригоди ісландського рибалки в Україні (всі серії онлайн)