fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Східняк

Презентовано офіційний постер фільму “Східняк” Андрія Іванюка

552

ІнсатМедіа представив офіційний постер фільму “Східняк” Андрія Іванюка, знятий на основі реальних історій з АТО, про один день з життя двох бійців – позивних «Бороди» та «Режисера».

Як повідомляє Держкіно, ІнсатМедіа представив офіційний постер фільму “Східняк” Андрія Іванюка, у якому Народний артист України Богдан Бенюк виконав головну роль, і який сьогодні, 26 травня, святкує свій День народження.

Саме цією стрічкою в жанрі українське бадді-мув після завершення карантину кінокомпанія ІнсайтМедіа та дистриб’ютор SVOEkino планують розпочати сезон українських кінопрем’єр.

Східняк

«Східняк» («EastMan») – повнометражна дебютна воєнна драмеді, яка заснована на реальних подіях відображених в щоденнику сценариста і режисера фільма Андрія Іванюка, який воював на Донбасі.

Фільм розповідає про один день з життя двох бійців – «Бороди» та «Режисера». Прототипом останнього став сам Іванюк, який служив в 53-й механізованій бригадіВетеран бойових дій на сході України розповідає глядачам про свого бойового побратима – вихідця з Донбасу із позивним «Борода».

За сюжетом фільму, двоє військових вирушають за командиром. Фільм відтворює один день спілкування двох товаришів «Бороди» – невгамовного оптиміста, здатного вирішити будь-яке питаннята, та «Режисера». Один – з Донбасу, старший, робітник, інший – із Заходу, молодий, інтелігент.

“Борода” відправляється в штаб, щоб “вибити” усе необхідне для забезпечення свого підрозділу. В напарники він бере із собою новачка, якого кличуть “Режисер”. Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими й цивільними та потрапляти в різні халепи – кумедні та не дуже…

Головну роль в фільмі “Східняк” Андрія Іванюка зіграв Богдан Бенюк – як і режисер стрічки він з Івано-Франківщини, проте в роль «східняка» вжився швидко та доповнив її власними акторськими імпровізаціями.

“Якщо ми маємо фільми, які показують внутрішній світ тих людей, які перебувають на війні,то це велика заслуга, і це треба робити. Сподівання на те, що фільм буде мати успіх у гядача і він буде мати мистецьку цінність, є”, – розповідає актор.

Східняк

У ролях: Богдан Бенюк, Анатолій Максим’юк, Катерина Степанкова. Режисер та автор сценарію: Андрій Іванюк. Оператор: Андрій Котляр. Виконавчий продюсер: Дмитрій Кожема. Продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяникова.

Фільм створено за підтримки та на замовлення Державного агентства України з питань кіно у жанрі “роуд-муві” (фільм-дорога). Проєкт переміг на 10-му пітчингу, розмір державної підтримки – понад 10 млн грн., майже повна сума бюджету.

Нагадаємо, українська та світова кінопрем’єра стрічки «Східняк» Андрія Іванюка відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2019. Планувалося випустити фільм у прокат на початку літа 2020 року.

2019-го «Східняк» брав участь в національній конкурсній програмі ОМКФ, Міжнародному кінофестивалі «Бруківка» і Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат».

Східняк

Читайте також – 

Андрій Іванюк, режисер фільму “Східняк”: Хочу йти на пітчинг із темою про Майдан