fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ля Палісіада

Завершено зйомки фільму “Ля Палісіада” в жанрі пострадянського нуару

281

У Києві завершено зйомки фільму “Ля Палісіада” – повнометражного дебюту призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка. Прем’єра фільму запланована на 2022 рік.

Зйомки фільму проходили в Київській та Закарпатській областях та тривали майже рік. Серед локацій фільм – теплохід “Богдан Хмельницький”, унікальний ринок на коліях у Виноградові і навіть справжня в’язниця. Про це йдеться в повідомленні Держкіно, за підтримки якого створюється фільм.

Щоб створити у фільмі особливу атмосферу 90-х, кінематографісти застосували оригінальну технологію зйомки, що поєднує плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Більшу частину фільму знімали на ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

За темою: Розпочалися зйомки фільму Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» (фотоогляд)

Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

У центрі сюжету – судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

У ролях – Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Марлєєв, Степан Барабаш, Олександр Мавріц, Сергій Лузановський. Режисер та автор сценарію – Філіп Сотниченко, оператор – Володимир Усик, продюсери – Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко.

Кадри зі зйомок

Ля Палісіада

Ля Палісіада

Щоб створити у фільмі особливу атмосферу 90-х, кінематографісти застосували оригінальну технологію зйомки, що поєднує плівкове зображення та сучасні цифрові технології. Більшу частину фільму знімали на ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

Ля Палісіада

Ля Палісіада

Кінопроєкт “Ля Палісіада” було вперше презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю в 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Розробку проєкту підтримав Український Культурний Фонд.

Стрічку створено в жанрі, який самі кінематографісти називають “пострадянський нуар”. За словами авторів, стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та навіть у південнокорейському Бусані. А шведський Гетеборзький кінофонд на кіноринку в Каннах підтримав пост-продакшн фільму.

Виробництво: кінокомпанія “ВІАТЕЛ” у співпраці з компанією “Сучасне Українське Кіно”, за підтримки Гетеборзького кінофонду та Державного агентства України з питань кіно. Прем’єра фільму запланована на 2022 рік.

Нагадаємо, на кіноринку Marché du Film 74-го Каннського кінофестивалю новостворений Гетеборзький кінофонд оголосив перші три підтримані фондом проєкти, відібрані з понад тисячі заявок. Одним із них став український фільм “Ля Палісіада”: стрічка Філіпа Сотниченка отримала від Швеції 34 000 євро на роботи із завершення фільму.

Читайте також

Завершено зйомки фільму “БожеВільні” з Ірмою Вітовською