fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна, ніби апельсин

«Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик покажуть в програмі Docudays

723

25 квітня, в рамках Docudays UA-2020, відбудеться українська прем’єра документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, який здобув нагороду за найкращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”.

У рамках 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик (The Earth is blue as an orange) представлять у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА та міжнародній конкурсній програмі DOCU/СВІТ під час фестивальних трансляцій.

Стрічка у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА буде у відкритому доступі протягом однієї доби. Переглянути її безкоштовно можна буде у віртуальному кінотеатрі DOCU/SPACE після короткої реєстрації. ФІльм буде доступним лише на території України.

Окрім цього, на сторінці фільму на DOCU/SPACE можна буде записати відеоповідомлення до режисерки фільму та поспілкуватися з нею безпосередньо через короткі відеозвернення в чаті. За фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик можна буде проголосувати після перегляду.

Земля блакитна, ніби апельсин

«Земля блакитна, ніби апельсин» − перший український фільм, який здобув нагороду на фестивалі Sundance, який влаштовують щороку з 1978 року.

«Земля блакитна, ніби апельсин» розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи? Як розказати про війну, користуючись художніми засобами? Можливо, кінозйомки як психодрама дозволяють Ганні та її дітям говорити в такий спосіб про власні травми і зберегти в собі людяність та життєрадісність.

“Нас зачепило, нашу знімальну групу — ці діти, ця мама знімають аматорські фільми про своє життя під час війни”, – розповідає режисерка та автор сценарію Ірина Цілик.

Ірина Цілик – українська письменниця, кінорежисерка. Зняла короткометражні ігрові кінофільми “Вдосвіта” (2008), “Помин” (2012), “Дім” (2016) й два документальні фільми для кіноальманаху “Невидимий батальйон” про жінок на війні (2017). Також Ірина Цілик є авторкою восьми книжок, виданих в Україні (поезія, проза, дитячі видання). Учасниця численних міжнародних літературних фестивалів.

Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.

Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Комунікос” (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Читайте також

Фільм “War_note” покажуть онлайн в програмі Docudays