fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

жива ватра

Документальний фільм «Жива ватра» вийшов онлайн на Takflix

1 524

Документальний фільм «Жива Ватра» режисера Остапа Костюка – про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу – вийшов онлайн на Takflix.

Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. Переглянути найкращий український документальний фільм 2011-2016 років, за версією видання «Delo.ua», «Жива Ватра» / The Living Fire можна з українськими та англійськими субтитрами у всіх країнах світу, – йдеться в повідомленні..

Це фільм про життя, про традицію, про конфлікт двох світів — сучасного і древнього, про природу гір, про долю людську, про любов, про родину, про місце під сонцем, про вогонь живий і про вівчарство — усе це в голові маленького хлопчика, котрий, може, стане пастухом — Іванка.

За сюжетом, події фільму розгортаються в Українських Карпатах у наші дні. Щороку гуцульські вівчарі на чотири місяці покидають село та виганяють отари на гірські пасовища. Проте зміни в сучасному глобальному світі кидають виклик традиційним ремеслам. «Жива ватра» — це  вогонь, добутий тертям дерева, що не згасав впродовж 4- місячного полонинського сезону і служив оберегом гірського вівчарства. Давній обряд запалювання “живої ватри” здійснювався на Гуцульщині до середини ХХ сторіччя.

Переглянути фільм «Жива Ватра» онлайн можна на Takflix за посиланням. Дивіться офіційний трейлер можна на сторінці нижче.

Фільм Остапа Костюка брав участь у міжнародному фестивалі в Карлових Варах, отримав спеціальну нагороду журі на кінофестивалі Hot Docs у Торонто і став улюбленцем міжнародної публіки. У 2017 році стрічка перемогла у 2 номінаціях української національної кінопремії “Золота дзиґа”.

Вихід фільму на онлайн-платформі співпав із трагічними подіями у житті наймолодшого героя фільму — Іванка Михайлюка — зараз парубок перебуває у комі у Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні. 10 гривень з кожного проданого квитка будуть передані на його лікування. Творці фільму також закликають усіх небайдужих зробити благодійні пожертви на картку бабусі хлопця: 5168757395068051 Сумарук Марія Василівна.

Кадри з фільму

Жива Ватра

жива ватра

Жива Ватра

Жива Ватра

Жива Ватра

Нагадаємо, кінотеатральна версія стрічки (77 хвилин хронометражу) вперше вийшла в український кінопрокат 29 вересня 2016 року. Телеверсія стрічки (52 хвилини хронометражу) вперше вийшла на телеканалі UA:Перший 19 листопада 2016 року.

Читайте також

Фільми «Додому» та «Мої думки тихі» вийшли онлайн на Takflix