fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Депортація 44-46

У Києві тривають зйомки фільму “Депортація 44-46”

541

Документальний фільм “Депортація 44-46” розповість про примусове виселення 480 000 українців із сучасної території Польщі, здійснене за вказівкою Москви.

Про це повідомляє прес-центр Держкіно. Кінопроєкт “Переселення 44-46” став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисеркою стрічки виступає Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, продюсер – Артем Денисов.

Фільм розповість історію примусового виселення 800 000 поляків з УРСР та 480 000 українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви. Факти викладатимуться через безпосередні спогади жертв примусової депортації.

Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей. Нарація будуватиметься на діалозі матері та доньки – оповіді зрілої жінки, що втратила дитя, та маленької загубленої дівчинки, що втратила сім’ю.

Депортація 44-46

“Це історія про то, як з території Польщі виселяли українців. Як казав Сталін “переселяли, евакуювали їх”, а насправді це була тотальна депортація”, – розповіла Еспресо режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Держава покриє повну вартість виробництва стрічки “Депортація 44-46” – 4 млн 99 тис. грн. Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

Читайте також

В мережу офіційно виклали історичний документальний фільм “Рубіж. Грубешівська операція” (дивитись онлайн)