fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

реліз фільму

14 фільмів, над якими Україна зараз працює спільно з країнами ЄС

1 848

Фільм про Анну Ярославну, історична драма про події Празької весни, дитяче фентезі, трагікомедія з Богданом Бенюком та інші майбутні релізи – над якими фільмами зараз працюють українські кіновиробники спільно з європейськими.

Україна наразі знімає 14 кінофільмів, спільно з кіностудіями з Франції, Нідерландів, Польщі та інших європейських країн. Про це у відповідь на запит УНН повідомили у Державному агентстві України з питань кіно. “За підтримки Державного агентства України з питань кіно, станом на 3 червня 2020 року, у спільному виробництві з іншими країнами створюються 14 фільмів”, – йдеться у відповіді на запит. “Нове українське кіно” зібрало усю відому інформацію про кожен з них.

14 фільмів

Не все буде добре (“Народжені квітнем”) / Totul nu va fi bine

Не все буде добре народжені квітнем

Виробництво: Україна, Румунія

Назва студії: ТОВ “Татофільм”

Жанр: документальний

“Не все буде добре” – це драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина відправилась в Україну на екскурсію. Вона була на 6-му місяці вагітності. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, викидаючи в небо хмари радіоактивного пилу. У кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки, яка подорожувала Україною і дізналася про Чорнобиль тільки після повернення додому. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.

Фільм, який подавався на Держкіно під назвою “Народжені квітнем”, є своєрідним нотатником напівсліпого сьогодні кінорежисера, члена Чорнобильської спільноти, який тридцять років потому подорожує Україною та Білоруссю і шукає своїх «співвітчизників» із чорнобильського покоління.

Режисером та співавтором сценарію стрічки є румунський режисер Адріан Пірву, українську частину команди складають співавтор сценарію Олена Максьом та оператор Денис Мельник, продюсер картини – Олена Єршова.

Реліз фільму запланований 7 серпня у кінотеатрах під відкритим небом. Дивіться офіційний трейлер стрічки.

Небо-парасолька (“Незвичайні грецькі похорони у Карпатах”)

Виробництво: Україна, Греція (у переліку Держкіно чомусь вказана Італія, – прим.)

Назва студії: ТОВ “Інсайтмедіа” продюсерський центр

Жанр: трагікомедія

“Незвичайні грецькі похорони в Карпатах” (фільм вийде під назвою “Небо-парасолька”, – прим.) – історія про повернення, прийняття та прощення. За заповітом померлої матері, 17-річний грецький юнак Алексіс змушений їхати у Карпати, щоб провести тиждень зі своїм українським дідом-гуцулом. Поїздка хлопця в Україну – справжній виклик: він не володіє мовою, нічого не знає про цю країну і, – найважливіше, – ніколи не зустрічався зі своїм єдиним кровним родичем, дідом Олесем.

Режисером стрічки є Грігоріс Карантінакіс. Автори сценарію – Грігоріс Карантінакіс та Заза Буадзе, продюсери картини – Володимир Філіппов та Костас Кефалас. Головну роль у фільмі зіграє Богдан Бенюк.

Прем’єра фільму в Україні відбудеться навесні 2020 року.

Богдан бенюк похорони

Бабин Яр

Виробництво: Україна, Франція, Литва

Назва студії: ТОВ “Солар Медіа Інтертеймент”

Жанр: Історична драма

Бабин Яр сценариста та режисера Сергія Лозниці – це радикальний акт трансформації мови кіно. Для того, щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів ХХ століття, режисер Сергій Лозниця пориває із традиційним наративом і відмовляється від концепції “головного героя”.

“Я спробую створити ілюзію того, що це хроніка та, яка була знайдена. Це буде ігрова картина, створена таким чином, щоб емоції людини, яка дивитиметься картину, були дуже глибокими. Я хочу, щоб люди пережили той жах, який стався тут, у нашому місті. Я не знаю такого фільму, який би на цю тему таким способом говорив”, – наголосив режисер Сергій Лозниця.

Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

По темі: Режисер Сергій Лозниця зніме фільм “Бабин Яр”

лозниця бабин яр

Світлячок

Виробництво: Україна, Угорщина, Німеччина

Назва студії: ТОВ “Лаймове світло”

Інформація про стрічку “Світлячок” відсутня.

“Хоробрі Зайці”

Виробництво: Україна, Іспанія

Назва студії: ТОВ “Виробництво “Глоуберрі Букс”

Жанр: анімаційний

“Хоробрі Зайці” – анімаційний розважальний та навчальний 2D серіал для дітей дошкільного віку. У центрі сюжету – родина Хоробрих Зайців, яка на своєму зайце-автобусі вирушила в незабутню подорож світом у пошуках нових друзів та пригод. Основна ідея серіалу – показати дітям багатогранність навколишнього світу, навчити приймати особливості інших та знаходити спільну мову навіть з тими, хто від тебе відрізняється. На прикладі Хоробрих Зайців та їхніх друзів батьки можуть пояснити як взаємодіяти з іншими дітьми в садочку чи на ігровому майданчику. У кожній серії є новий друг і нова гра, в яку можна зіграти разом.

Перший сезон “Хоробрих Зайців” складатиметься з 52 серій по 7 хвилин. Прем’єра мультсеріалу для широкого кола глядачів запланована на першу половину 2021 року. Авторка ідеї та креативна продюсерка проєкту – Ольга Черепанова.

Франтішек Крігель проти…

Виробництво: Україна, Чехія, Словаччина, Угорщина

Назва студії: ТОВ “ІнсайтМедіа” Продюсерський центр

Жанр: історична драма

Це екранізація чеського бестселера Івана Філи ”Muž, který stál v cestě” (“Людина, яка стояла на шляху”), що розповідає про події Празької весни та видатну людину Франтішека Крігеля, уродженця Івано-Франківська, одного з керівників чехословацького уряду, який наважився сказати НІ кремлівській навалі під час радянської окупації Чехословаччини у 1968 році.

Режисером та автором сценарію фільму є Іван Філа, продюсерами – Володимир Філіппов та Андрій Суярко (ТОВ «ІнсайтМедіа» Продюсерський центр», Україна), Мілослав Шмідмайер (BIO ILLUSION s.r.o., Чехія).

Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

идите домой водки нет

Анна Ярославна / Anne de Kiev

Виробництво: Україна, Франція

Назва студії: ТОВ “Студія” Кінороб”

Жанр: історичний

Фільм за романом Жаклін Доксуа “Анна Київська, королева Франції” (Anne de Kiev: reine de France). Генріх І успадковує корону Франків, а разом із нею – занедбану країну в оточенні ворогів. Аби зміцнити позиції Франції, він укладає союз із керманичем могутньої держави Київська Русь – князем Ярославом Мудрим, одружившись на його донці Анні Ярославні…

Режисером-постановником картини мав виступити триразовий володар премії Сезар – Ів Анжело, а оператором – Сергій Михальчук. Зйомки байопіку були заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції і України, а в широкий прокат «Анна Київська» мала вийти ще у 2019 році. Проте потім почалось дивне. У 2018 році, через скандальність проросійського першоджерела, у Держкіно раптом заявили, що не виділяли коштів на фільм. З тих пір інформації про стрічку не було, і от зараз вона сплила у переліку все того ж Держкіно.

реліз анна київська

Памфір

Виробництво: Україна, Польща

Назва студії: ТОВ “Бозонфілм”

Жанр: драма

За сюжетом, Памфір хоче бути хорошим сім’янином, але доля дає йому випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Біблійний сюжет про Авраама, поставлений на канонах грецької трагедії на тлі українського національного карнавалу Маланки.

Продюсер – Олександра Костіна, спільно з MADANTS (Польща) та Les Films D’Ici (Франція). Реліз стрічки “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука запланований на 2022 рік.

реліз памфір

Рома

Виробництво: Україна, Нідерланди

Назва студії: ТОВ “Мун Мен”

Жанр: документальний

Портрет ромського юнака Роми. Від зустрічі з ним, 13-річним героєм революційного Майдану, крізь дорослішання у соціально-реабілітаційних центрах до перших самостійних кроків в провінційному криміногенному місті.

Це документальний дебют української режисерки Ольги Журби, над яким вона працює з оператором Володимиром Усиком.Продюсери фільму – Дар’я Бассель, Вікторія Хоменко (Україна), Вільєм Бептіст (Нідерланди).

Фільм вже встиг успішно почати свою фестивальну історію. Реліз в Україні планується у 2021 році. 

реліз документальний рома

Стоп-Земля

Виробництво: Україна, Литва

Назва студії: ТОВ “Ессе Продакшн Хаус”

Жанр: драма

Це історія про перший чуттєвий досвід, закоханість, дружбу і відповідальність. 16-річна Маша переживає напружену буденність останнього року перед закінченням школи. Її підтримують близькі друзі Яна і Сєня, які ділять з нею цей досвід, а також батьки, які дуже переживають за доньку, але виховують її в свободі дій та думок. Є ще одна деталь в житті Маші, що не дає їй спокою і панує в її думках – однокласник Саша, який стане перевіркою її сміливості у вирішальний момент.

«Стоп-земля» – драма дорослішання, повнометражний ігровий дебют режисерки Катерини Горностай. Продюсери: Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельніцина, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет.

Реліз фільму в Україні планується у 2021 року.

Стоп-Земля реліз фільм

Легенди Чарівнолісся

Виробництво: Україна, Польща

Назва студії: ТОВ “Чарівнолісся”

Жанр: фентезі

Сюжет “Легенд Чарівнолісся” базується на історично-народних казках та міфах українського фольклору. Злі сили, вовкулаки та розбійники проти незвичайної трійці – 10-річного хлопчика, воїна та мольфара.

Режисером виступає Віктор Андрієнко. Сценарій – Віктор Андрієнко, Олена Шульга. У ролях Олексій Сморігін, Сергій Стрельников, Василь Вірастюк, Василь Бендас, Олександр Григор’єв, Руслан Мірошниченко та інші.

Реліз в Україні планується на грудень 2021 року.

Викрадення диявола

Виробництво: Україна, Литва

Назва студії: ТОВ “Гарнет Інтернешнл Медіа Груп”

Жанр: фентезі

В основі сюжету картини лежить реальна історія, яку розповів агент Моссада Пітер Цві Малкін про захоплення Адольфа Ейхмана – організатора Голокосту, який потім знайшов притулок в Аргентині. Замість того, щоб «ліквідувати» свою ціль, ізраїльським агентам наказали вистежити Ейхмана і таємно вивезти його до Ізраїлю, де б він постав перед судом.

Режисер стрічки та автор сценарію – французький режисер  Філіп Азуле. Продюсером фільму з української сторони є Андрій Єрмак. На головні ролі були затверджені Макс Іванір та Анна Адамович.

Завершення виробництва фільму було заплановане на 2020-й рік, проте станом на липень більше жодної інформації чи хоча б промо-зображень до стрічки немає.

Тепер я турок, не козак

Виробництво: Україна, Грузія

Назва студії: ПРаТ “Одеська кіностудія”

Жанр: воєнна драма

Місто Маріуполь. Дві родини: українська та єврейська. Так сталося, що в їхніх взаєминах намішано все: радощі і печалі, любов і ненависть, непорозуміння і незлагода. Взагалі, все те, що буває між людьми. А тут ще війна – Друга світова війна.

Режисером стрічки є Віллен Новак, автор сценарію – Євген Мітько за участю Віллена Новака, продюсер фільму – Андрій Осіпов.

Зараз знімальна група готується до зйомок. Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

декорації

Спас

Виробництво: Україна, Хорватія

Назва студії: ТОВ “Табор”

Жанр:психологічна драма

За сюжетом, аеророзвідницю добровольчого батальйону із позивним “Метелик” обмінюють після двох місяців полону. Повернувшись додому, вона оклигує від отриманих травм, але дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем. Ця дитина видається приреченою на смерть із самого початку свого існування в першу чергу для самої Метелика, але чи вдасться їй врятувати себе й дитину, живучи у суспільстві, неспроможному приймати їх обох і яку ціну доведеться їй заплатити за цей рятунок?

Зйомки повнометражного художнього дебюту режисера та сценариста Максима Наконечного розпочнуться вже цього літа в Києві. Співавторкою сценарію фільму виступає Ірина Цілик (“Земля блакитна, ніби апельсин”). Продюсери картини – Дар’я Бассель та Єлізавета Сміт. В головній ролі стрічки — Рита Бурковська.

Читайте також

За підсумками пітчингу: 7 нових фільмів, які отримають від Держкіно фінансування