fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

У фантастичної анімаційної стрічки «Віктор_Робот» з'явився другий тизер. Мультфільм про дружбу земної дівчинки Віки та робота Віктора вийде на великі екрани улітку 2021 року.

«Віктор_Робот» та «Фокстер & Макс»: 8-й «Чілдрен Кінофест» оголосив програму

366

У 2021 році подія відбудеться в гібридному форматі: безкоштовні покази в кінотеатрах у понад 20 міст України та онлайн-перегляди. Фільмом-відкриттям фестивалю стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот».

Як повідомляє прес-служба фестивалю, частина фільмів «Чілдрен Кінофесту» буде показана в кінотеатрах з 28 травня до 2 червня (перелік кінотеатрів буде оголошено в травні), частина – онлайн з 28 травня до 6 червня, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю.

До конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест» традиційно увійшли сім фільмів. Із них аудиторія обере переможця – після перегляду фільмів глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.

«Цьогорічна програма насичена фантастичними пригодами, справжньою дружбою, спілкуванням з тваринами та навколишнім світом, але моєю улюбленою програмою є конкурс дитячих робіт, оскільки саме в ній ми можемо побачити перші роботи майбутніх зірок українського кіно», – Ілля Дядик, програмний директор Чілдрен Кінофесту.

Фільмом-відкриттям Чілдрен Кінофесту в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.

У фантастичної анімаційної стрічки «Віктор_Робот» з'явився другий тизер. Мультфільм про дружбу земної дівчинки Віки та робота Віктора вийде на великі екрани улітку 2021 року.

У кінотеатрах будуть продемонстровані ще три картини з конкурсної програми. Серед них – відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У стрічці йдеться про дев’ятирічну дівчинку, сім’я якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів.

Як Гітлер вкрав рожевого кролика

Кадр з фільму: пресслужба Чілдрен Кінофесту

Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів – дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.

Полі

У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.

Хлопчик-гусак

Ще три фільми конкурсної програми будуть продемонстровані онлайн: нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн». Синопсис: Музей, де працює її мама, став для 12-річної Джекі другим домом. Одного разу дівчинка стає свідком того, як знаменита картина Рембрандта раптом оживає. Так жінка на ім’я Оопієн опиняється в реальному світі. Для гості з 17 століття сучасність виявляється неабиякою пригодою. Джекі вирішує забрати жінку додому й, схоже, зовсім скоро вони стануть найкращими подругами.

Джекі та Опієн

Кадр з фільму: Джекі та Опієн

Норвезька пригодницька документальна картина «Арктичні верблюди». Синопсис: Торарін і його сестра Свалін мріяли навчитися їздити верхи. Але замість коней, батьки купили їм двох верблюдів. Зовсім скоро сім’я розуміє, що дресирування цих тварин – справа не з найлегших. На пошуки професійного тренера для верблюдів родина вирушить у експедицію в Монголію.

Арктичні верблюди

Кадр з фільму: Арктичні верблюди

Шведська фантастична стрічка «Самі в космосі». Синопсис: Недалеке майбутнє. Люди готуються покинути Землю, оскільки вона вже непридатна для життя. Однак на величезний зореліт встигають піднятися лише двоє дітей. Брат і сестра майже не вірять, що зможуть знайти новий дім, та раптом у зореліт врізається непізнаний об’єкт і на борту опиняється іншопланетянин, якому вдається подружитися з дітьми…

Самі в космосі

Кадр з фільму: Самі в космосі

На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту. Фільм розповідає про пригоди маленького грайливого лисеняти Вука. Цей хвалько пережив багато, перш ніж стати сильним і розумним лисом, що зумів перехитрити навіть відомого мисливця Гладкошкірого.

Лисенятко Вук

Кадр з фільму: Лисенятко Вук

Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю – українську фантастичну пригодницьку стрічку «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.

Фокстер & Макс

Кадр з фільму: Фокстер & Макс

У межах Чілдрен Кінофесту також буде показано (в кінотеатрах і онлайн) двадцять стрічок-фіналістів П’ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів – режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик. Глядачам показу також запропонують проголосувати та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Фіналістів буде оголошено 19 травня.

Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

Нагадаємо, за підсумками глядацького голосування переможцем фестивалю «Чілдрен Кінофест» минулого року, який проходив вперше онлайн, став фантастичний пригодницький фільм «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка.

________________

Чілдрен Кінофест – фестиваль, який 8 років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей з найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою. Місія – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів.

Читайте також –

Фільми цьогорічного конкурсу «Чілдрен Кінофест» виклали у відкритий доступ