fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Зірки на Землі

«Зірки на Землі» онлайн: фільм з’явиться у вільному доступі 29 квітня

728

29 квітня відбудеться онлайн-прем’єра документальної стрічки «Зірки на Землі» режисерки Сніжани Гусаревич про дітей з інвалідністю. З нагоди прем’єри презентовано трейлер фільму.

Як повідомили порталу «Нове українське кіно» у пресслужбі «ДобранічФільм», документальна картина «Зірки на Землі» — це частина однойменного проєкту, метою якого було розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, фільмування цього процесу.

Співавторкою проєкту та режисеркою фільму є Сніжана Гусаревич, минула стрічка якої — «NotAlone» — про Спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя», що опікується безхатченками, отримала спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs.

Онлайн-прем’єра «Зірок на Землі» відбудеться на Takflix 29 квітня о 16:00. Перегляд стрічки безкоштовний, за умови реєстрації на платформі. Переглянути трейлер фільму можна нижче.

Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. У межах проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб («Казка про Коника»). Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо). Мета проєкту «Зірки на Землі» — показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами.

За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія «ДобранічФільм» («Родинна справа», «NotАlone»), продюсерка Світлана Рудюк («Ваш Василь»). Операторка кінострічки — Таня Дудінік («Сіль для моря»). Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

За темою: Сніжана Гусаревич знімає новий фільм «Зірки на Землі» на соціально важливу тему

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.

Фізична прем’єра планувалась одночасно в Києві та Львові, але карантинні обмеження стали на заваді. Передуватиме демонстрації онлайн-пресконференція (почнеться о 15:00) за участі творців кінокартини. Трансляцію можна дивитися на офіційній Facebook-сторінці проєкту «Зірки на Землі».

Зірки на Землі

__________

«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.

Читайте також

«Сіль для моря»: вийшов трейлер короткометражної драми про булінг