fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Безславні кріпаки

«Безславні кріпаки»: музику до фільму написав відомий по Netflix композитор Dario Vero

1 894

Музичний супровід до пригодницького екшену «Безславні кріпаки» Романа Перфільєва написав відомий по Netflix європейський композитор Dario Vero.

Фільм Романа Перфільєва, знятий у стилі легендарних режисерів Акіри Курасави та Квентіна Тарантіно за український лад, очікується в українських кінотеатрах восени 2020 року.

За словами творців фільму “Безславні кріпаки” — це не тільки візуально смачна історія про самураїв в хасидських лахах, що мчать за обрій на жвавих, певно що крадених, конях. І не тільки каскадерські трюки, вибухи у перервах з майже комедійними стенд-апами Романа Луцького і Сергія Стрельникова. Це ще й захоплююча музика відомого європейського композитора Dario Vero (Netflix)”.

Даріо Веро так описує музичний супровід «Безславних кріпаків»: “Такий же несподіваний й напружений, як і сюжетні ходи. Так, симфонічна музика раптово переходить до темного електронного дрону, а потім знову повертається до голівудсьского героїчного оркестрового стилю”. В деяких сценах Веро умисно звертається до японського стилю, в інших – до українського етнічного чи навіть окремих рис кантрі, – пояснюють творці фільму.

Безславні кріпаки

Крім того, спеціально для тизера фільму «Безславні кріпаки» популярна реп-виконавиця Аліна Паш (Alina Pash) записала трек.

«Мене надихнула історія пригод Шевченка і самурайська естетика стрічки. Герой рухатиметься до своєї мети й попри всі негаразди залишатиметься сміливим. Певно, мені й самій близька ця позиція, адже вона перегукується з філософією моєї творчості. Герой фільму фігачить, щоб досягти успіху й б’є в усі двері і вони відкриваються. Ну як відкриваються – випадають після пари влучних пострілів», – коментує Аліна Паш.

Безславні кріпаки

Дія у стрічці відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

Режисером та сценаристом пригодницької комедії став Роман Перфільєв (“Лиса гора). Оператор фільму – Дмитро Недря. Тараса Шевченка зіграє Роман Луцький, знайомий глядачам по “Сторожовій заставі” та фільму “Брати. Остання сповідь”. Роль самурая Акайо виконає Сергій Стрельников (“Олекса Довбуш”). Також ролі виконують: Яків Ткаченко, Ген Сето, Катерина Слюсар, Андрій Борис, Андрій Малинович.

“Безславні кріпаки” ‒ це чергова спроба осучаснити постать великого письменника та зробити її популярною для молоді.

Нагадаємо, в червні 2019 кінокомпанія Kristi Films на чолі з продюсером Юрієм Мінзяновим розпочала зйомки свого першого повнометражного фільму “Тарас Шевченко: Перший самурай”. Але пізніше фільм змінив назву на “Безславні кріпаки”.

Як розповів Роман Перфільєв, “до недавнього часу фільм дійсно був заявлений як «Тарас Шевченко: перший самурай», але ми зійшлися на думці, що хочемо ще точніше передати дух і естетику фільму. Наше нову назву “Безславні кріпаки” дає зрозуміти, що «в справі» тепер відразу кілька борців за свободу. Звичайно, в центрі історії залишається Шевченко”.

Продюсер Юрій Мінзянов спочатку забракував сценарій через великий бюджет, але в 2018-му фільм посів перше місце серед повнометражних картин на конкурсі патріотичного кіно.

Проект режисера Романа Перфільєва став переможцем конкурсу патріотичного кіно, який організувало Держкіно. Фільм отримав бюджет 24,5 млн гривень, 19,6 млн гривень з яких виділив уряд.

Читайте також

Роман Перфільєв, режисер фільму “Безславні кріпаки”: Це абсолютне комікс-кіно, атракціон