fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Крути 1918

Фільм “Крути 1918” Олексія Шапарєва доступний для перегляду онлайн

7 582

Історична драма режисера Олексія Шапарєва “Крути 1918″ – переможець Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” у номінації “Премія глядацьких симпатій” – тепер доступна для безкоштовного перегляду онлайн на YouTube-каналі Держкіно.

Як повідомляється, відтеперь українську історичну драму “Крути 1918″, створену кінокомпанією Good Morning Film, можна переглянути у відкритому доступі на Youtube-каналі Держкіно.

Фільм Олексія Шапарєва, який вийшов в прокат 7 лютого 2019 року, став лауреатом Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” і  отримав “Премію глядацьких симпатій”.

В основі сюжету історичної драми “Крути 1918” – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України.

На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.

Переглянути історичний фільм «Крути 1918» Олексія Шапарєва безкоштовно онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або у нас на сайті нижче.

В ролях: Євгеній Ламах, Андрій Федінчик, Надія Коверська, Віталій Салій, Олексій Тритенко, Томаш Собчак, Володимир Філатов, Максим Донець, Олександр Піскунов, Олександр Олексенко, Дмитро Олійник та інші.

Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсер картини – Андрій Корнієнко.

Нагадаємо, кінопроєкт повнометражного фільму “Крути 1918” став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ої річниці Бою студентів під Крутами).

Проєкт отримав державну фінансову підтримку розміром 25 млн 941 тис. 300 грн. Загальна вартість виробництва фільму склала близько 52 млн грн.

Фільм знімався переважно в Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та на вулицях міста. Станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали в селі Сигнаївка Черкаської області.

У зйомках було задіяно близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї, а батальні сцени знімали за участі 150 військових Національної гвардії України.

Читайте також

В мережу офіційно виклали комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка