fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

бробакс суспільне

Бробакс: для дітей презентували нові українські пізнавально-розважальні проєкти на YouTube

434

Перші серії дитячих анімаційних серіалів, від творців мультфільмів “Викрадена принцеса”, “Хоробрі зайці”, “Непотрібні речі”, “Книга-мандрівка. Україна” та інших провідних українських студій-виробників, вже доступні на YouTube-каналі “Бробакс”.

28 жовтня, у Міжнародний день анімації, “Суспільне” презентував власний YouTube-канал для дітей “Бробакс” з анімаційними серіалами “Тото”, “Маленький Бу”, “Яся та її робот” і “Портал пригод”, повідомляється на офіційному сайті мовника.

Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників, які стали переможцями мистецьких конкурсів Суспільного у 2021 році.

«Суспільне залучило провідні українські студії, які мають досвід створення продуктів для дітей. Ми зосередили потенціал виробників навколо створення безпечного та якісного контенту, що відповідає місії та цінностям Суспільного. Прикметно, що за результатами мистецьких конкурсів цього року перемогли всі анімаційні проєкти, – розповідає керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована. – “Корисні ласощі” – баланс між пізнавальним і розважальним став одним з наших основних завдань».

Як зазначається, одночасно над проєктами працювало понад 100 фахівців різних дотичних виробничих напрямів, а також психологи та маркетологи. До створення долучилися й відомі українці.

Різносюжетні історії знайомитимуть дітлахів зі світом навколо, допомагатимуть опановувати перші соціальні навички. На дітей старшого віку чекають захопливі мандрівки у минуле та майбутнє. Нові проєкти поєднуватимуть сучасне яскраве зображення, динамічний сюжет та потужну пізнавальну складову.

Дивіться всією родиною перші серії чотирьох анімаційних проєктів – “Тото”, “Маленький Бу”, “Яся та її робот” і “Портал пригод” – на YouTube-каналі Бробакс за посиланням.

“Тото”

бробакс суспільне

Режисер: Олег Маламуж (анімаційний фільм “Викрадена принцеса). Авторка сценарію: Ірина Маламуж (анімаційний серіал “Хоробрі зайці”). Аудиторія: 2+

Синопсис: Найменші глядачі пізнаватимуть світ весело разом з песиком Тото і його друзями: хом’ячком, папужкою, кицею і хамелеончиком у лісовому дитячому садочку. Як познайомитися? Як правильно чистити зубки? А як прокидатися з гарним настроєм? У 9-серійному проєкті безліч кумедних ситуацій, ігор та запальних пісень для дітей, а також цікаві рішення для батьків щодо спільного дозвілля.

Відомий український режисер Олег Маламуж, один з авторів і продюсерів проєкту зосереджується на виробничих процесах: “За основу стилістики ми взяли європейську акцентну анімацію з додаванням японської стилістики міміки. Нам було цікаво зробити мікс стилістик, оскільки зараз на міжнародній арені японська стилістика стає все більш популярною. Перша серія серіалу стала тестовою для створення анімаційної біблії для інших серій. Зауважу, що загалом на проєкті працювало понад 40 спеціалістів різних дотичних фахів, і це, безумовно, зміцнює ринок”.

“Маленький Бу”

бробакс суспільне

Режисер: Дмитро Лісенбарт (канал “Марійчин першосвіт”, “Крамниця непотрібних речей”). Автор сценарію: Віталій Хало. Аудиторія: 3+

Синопсис: Як піклуватися про тваринку? Що таке гігієна? І чому щеплення – це круто? Соля та Славко мають незвичайного друга – монстрика Бу, який поки не знає відповідей на усі ці запитання, але скоро все зміниться!

Режисер “Маленького Бу” Дмитро Лісенбарт зазначив, що 12-серійний проєкт побудований у форматі дитячого мюзиклу, де у кожній серії діти разом з Бу роблять нові відкриття і весело співають. Анімаційний серіал буде корисним для розвитку критичного мислення, певних навичок і поведінкових реакцій.

“Яся та її робот”

бробакс суспільне

Режисерка: Анна Розенгурт (анімаційний серіал “Бутсони”). Автор сценарію: Роман Розенгурт (комедійний серіал “Село на мільйон”). Продюсер: Григорій Шевченко (анімаційний серіал “Небезпечна зона”, шоу “МамаХохотала”). Аудиторія: 5+

Синопсис: Десь у майбутньому непосидюча бешкетниця Яся мешкає з батьками й папугою у космічному мегаполісі. Вона обожнює пригоди та свій рожевий летючий борд. Життя всієї родини перевертається з ніг на голову, коли у квартирі з’являється няня-робот. Чи впораються вбудовані алгоритми з шаленою енергією дитини? У 8 серіях анімаційного проєкту Яся потрапить на міжгалактичний конкурс, захоплюватиме зореліт і, найголовніше, зустріне справжніх друзів.

Команда анімаційного проєкту разом з режисеркою Анною Розенгурт радіє, що за досить короткий термін вдалося створити динамічний дитячий серіал:

“Батьки добре знайомі із ситуацією, коли бракує і нервів, і досвіду, і знань, щоб дати раду дитині. Чого вартують твої три вищі освіти, якщо дитина не хоче їсти кашу і вимагає морозива?! Коли раптово закрили школи й садочки, парки й розважальні центри, складних ситуацій побільшало.

Хотілося б уміти перетворюватися на розважливого робота, який все завжди вміє та залишається спокійним у будь-яких ситуаціях. Однак ніякі алгоритми не зможуть передбачити те, що може влаштувати звичайна дитина”.

“Портал пригод”

бробакс суспільне

Режисерка: Ліза Тарасова (анімаційний серіал “Книга-мандрівка. Україна”). Продюсерка: Ірина Тараненко (анімаційний серіал “Книга-мандрівка. Україна”). Авторка сценарію: Марина Островська (анімаційний серіал “Книга-мандрівка. Україна”). Аудиторія: 7+

Синопсис: Анімаційні мандри в часі та просторі розпочинаються! У Раї Горностай було все: крута нора біля Чорнобиля, розкішне хутро і навіть трохи суперсили. Все, окрім друга… Та якось вона знайомиться з трьома двоногими — Лесиком, Іванкою й Максом. Рятуючись від ворога Раї — підступного Браконьєроса, компанія відкриває секретний портал пригод, який переносить їх у різні епохи. Сезон складатиметься з 8-ми епізодів, у яких друзі дізнаються таємниці минулого, познайомляться з великими правителями й правительками і навіть впливатимуть на хід історії.

За словами креативної продюсерки Ірини Тараненко, кожна серія “Порталу пригод” – це окрема епоха, в якій герої, звичайні підлітки, мають прожити до відкриття цього порталу:

“За цим дуже цікаво спостерігати, бо крок вліво – і ти буквально вже вляпався в історію. На попередньому проєкті “Книга-мандрівка” нашу команду захопила доля горностаїв – пухнастих тваринок, які змушені розплачуватися життям за красу свого хутра. Так і з’явилася Рая Горностай. І, звісно, ми намагалися коректно переосмислити топонім Чорнобиля – місця трагічного і таємничого водночас, яке притягує і не дає забути про людські помилки”.

Нагадаємо, картина «Непотрібні речі» режисера Дмитра Лісенбарта та продюсера Віталія Хала стала лауреатом четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо» і отримала Премію за найкращий анімаційний фільм. Урочиста церемонія вручення відбулася 21 жовтня на відкритті п’ятого ювілейного кінофестивалю «Київський тиждень критики».

Читайте також

Анімаційний фільм «Кохання» Микити Лиськова виклали у вільний доступ