fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Трохи пітьми

«Трохи пітьми»: за романом Любка Дереша в Україні знімуть містичну драму

378

В Україні готуються до першої повнометражної екранізації за романом Любка Дереша «Трохи пітьми або На краю світу». Фільм стане поєднанням психологічної драми, потойбічних сил, альтернативної музики, містики та субкультур.

Як пише НВ, автор роману «Трохи пітьми або На краю світу» Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських письменників — висловив особисте побажання допомогти авторам з драматургією майбутнього кіносценарію.

“Коли я писав роман «Трохи пітьми», я мав ясне відчуття візуальності цієї історії, і багато сцен одразу ж писалися так, як вони б могли виглядати у кіно. Зараз, п’ятнадцять років потому, здається, є можливість ці непевні надії втілити в життя. Наразі процес іде довкола базових сценарних елементів, ми з режисером співставляємо свої бачення фільму і шукаємо найбільш ефектного способу передачі духу і настрою книжки через кінодраматургію”, — коментує Любко Дереш.

Автором сценарію та режисером-постановником екранізації п’ятого роману Дереша став Діма Косигін. “Коли я вперше перечитав роман, в мене не залишилося жодного сумніву, що саме його я хочу екранізувати. Відвертість і пряма мова автора вразили мене у саме серце і я побачив себе на сторінках. “Трохи пітьми” Любка Дереша — провокативний, сміливий і дуже щирий витвір сучасного мистецтва, який має бути перенесений на екран”, — розповів Діма Косигін.

Події фільму розгортаються у Карпатах, де на фестиваль самогубців приїжджають шестеро майбутніх мерців. Усі вони мають власні причини вкоротити собі віку. Під час фестивалю кожному з них належить пережити внутрішнє переродження. Мазохістка, екстрасенс, програміст, двоє дівчат-наркоманок, та панк з глибокою душевною травмою беруть участь у сеансі шаманського зцілення, який призводить до несподіваного фіналу.

Кінострічка «Трохи пітьми або На краю світу» несе в собі виховний та терапевтичний ефект. На сторінці кінопроєкту у Facebook запевнили, що “фільм змусить думати, проникне в голову до глядача та зазирне по закутках їх свідомості.

Як зазначається, фільм торкається серйозної теми самогубства, про яку прийнято не говорити, і яка, на жаль, актуальна для України нині. Перед командою стоїть важливе завдання — “зберегти те світло, ту тендітну людяність, які присутні в кожному з героїв. Глядач має побачити, що це не просто якісь фріки, а насамперед люди – іноді зворушливі, іноді безпорадні”. (© Л. Дереш)

Глядачів вже розпочали знайомити з акторським складом. Зокрема, вже відомо, що у фільмі зіграють Анна Бірзул, Данило Савченко та Мілена Компанієць.

Вже наприкінці жовтня цього року команда проєкту планує приступити до зйомок тизера майбутньої картини за мотивами однойменної книги. Відтворювати атмосферу містичних Карпат будуть у маловідомих закутках Київської області. Оператором-постановником є Денис Мельник, який цьогоріч став переможцем Четвертого фестивалю кінооператорського мистецтва КІНОКО у конкурсі “Повнометражні документальні фільми” із фільмом “Сіль з Бонневілю”.

Наразі розпочато девелопмент кінопроекту, що створюється за підтримки Українського культурного фонду. Вихід в прокат фільму «Трохи пітьми» планується в 2023 році.

Трохи пітьми

Фото: facebook @alittlebitofdarkness

Як відомо, в 2017-му продюсерка нового кінопроєкту Вероніка Крижна (яка також виступає виконавчею продюсеркою фільму “Я працюю на цвинтарі”) вже екранізувала короткометражний фільм “Намір” за однойменним романом Любка Дереша, світова прем’єра якого відбулась на 47-му Київському Міжнародному кінофестивалю “Молодість”. Стрічка мала фестивальну історію і у широкий прокат не виходила.

Нагадаємо, роман Любка Дереша «Трохи пітьми або На краю світу» потрапив до короткого списку найкращих книжок премії «Книга року BBC — 2007». Тираж книги складає понад 20 000 екземплярів.

Читайте також

Українські фільми жахів: що і де подивитися онлайн на Геловін