fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Памфір

«Коронація слова» 2021: оголошено переможців у номінації «Кіносценарії»

429

Сценарій до драми «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука отримав 1-шу премію у номінації «Кіносценарії» конкурсу «Гранд Коронація» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Другу премію отримав сценарій до фантастичного нуару «33й» Романа Перфільєва.

Як повідомляється на офіційній сторінці «Коронації слова» у facebook, 30 жовтня 2021 року відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Гранд Коронація» і оголошено лауреатів відзнаки «Золоті письменники України».

Переможцями конкурсу «Гранд Коронація» в категорії «Твори для дорослих» в номінації «Кіносценарії» стали (дві перші премії отримали твори двох категорій – рукопис та фільм, який у виробництві):

1 «Пані Навігація» Любов Якимчук та «Памфір» Дмитро Сухолиткий Собчук;

2 «Той, що грає в темряві» Сергій Баженов, «33й» Сергій Баженов;

3 «Є лише дві нескінченні речі, блін» Сергій Баженов.

Зі всіма переможцями можна ознайомитись на офіційному сайті Міжнародниого літературного конкурсу за посиланням.

Памфір

Кадр з фільму «Памфір»

«Памфір» – режисер та автор сценарію фільму Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Це історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

Кінопроєкт режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфир», що перебуває на стадії постпродакшну, став одним із 30 проєктів ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі у відомому кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю.

У 2019 році «Памфир» став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно, отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est та одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, а також французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde. Стрічка створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі; виробництво – компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проєкту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик та Жанкарло Насі.

Девелопмент проєкту здійснено за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.

тизер 33й

Кадр з фільму «33й»

«33й» – режисер Роман Перфільєв, сценарист Сергій Баженов.

Однієї довгої ночі 1933-го року таємничий Незнайомець та його супутниця Беата мандрують столицею УРСР, по місту Харків, косять з автомата Томпсона натовпи чекістів та шукають загадкову дівчинку Єву, яка допоможе зупинити Голодомор.

Режисером картини виступає Роман Перфільєв, відомий пригодницькою стрічкою “Безславні кріпаки“. Фільм створюється українською кінокомпанією Kristi Films, яка також працювала над історичним екшеном, в якому поет Тарас Шевченко постав у найнезвичнішому амплуа за всю історію.

В творчу команду виробництва нової кінокартини увійшли: автор сценарію – Сергій Баженов, оператор-постановник – Володимир Іванов, художник-постановник – Діана Тодоратьєва, художники по костюмах – Наталя Степанєєва, Андрій Яремій, художник із гриму – Марія Петровська. Продюсер – Дмитро Мінзянов.

Стрічка пройшла технічний відбір кінопроєктів на сімнадцятий конкурс Держкіно за напрямом “Ігрові повнометражні (для широкої глядацької аудиторії)”. Обсяг заявленої державної підтримки склав 24,95 млн грн при загальному бюджеті стрічки 31,18 млн грн.

Попередня дата релізу в Україні – березень-квітень 2023 року.

Читайте також

Фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став лауреатом премії імені Лесі Українки