fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

черкаси за лаштунками

“Черкаси” на онлайн-платформах і за лаштунками

581

Україно-польська військова драма Тимура Ященка “Черкаси” виходить все на більшу кількість онлайн-платформ. До перегляду пропонуємо побувати по той бік камери – за лаштунками стрічки.

Фільм створений на основі реальних подій березня 2014 року під час анексії Криму і розповідає про український мінний тральщик “Черкаси”, який став єдиним із 9 військових кораблів, що у березні 2014 року не спустив державний прапор і три тижні чинив опір. “Нове українське кіно” пропонує до перегляду яскраву фотодобірку зі зйомок воєнної екшен-драми, а також бекстейдж відео від творців фільму.

“Черкаси” – це перша повнометражна стрічка про українські ВМС в історії світового кінематографу. Прем’єра фільму відбулася 27 лютого, у 6-ту річницю анексії Криму. З 1 вересня картину можна легально переглянути на багатьох онлайн-платформах, серед яких Megogo, Sweet.tv, Oll.tv та інші. Наразі стрічка також з’явилася на Takflix, де доступна на всіх територіях світу мовою оригіналу.

По темі: “Черкаси” онлайн: фільм офіційно виклали на онлайн-платформах

Cинопсис: Мишко та Лев хлопці з українського села. Вони з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України “Черкаси”, дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика “Черкаси” проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють “зелені чоловічки”. Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений.

“Черкаси”, разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж “Черкас” чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

Дивіться трейлер фільму та “Черкаси” за лаштунками у відео та фотодобірці нижче.

Кінокартина створювалась у тісній співпраці з українськими військовими. Вони надали справжні кораблі флоту та спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшн сцен залучалась бойова армійська авіація, військовослужбовці, в тому числі спец. призначенці (морські котики). Деякі сцени знімалися під час навчань ВМС України.

Воєнним консультантом у стрічці виступив справжній командир “Черкас” – Юрій Федаш. Під час подій 2014-го року корабель він залишив останнім – як і належить командирові. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році. До масових сцен залучили моряків із “Корця”.

Головні ролі в картині зіграли Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів та інші.

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

Сцени проросійських виступів у Криму знімалися в Одесі. Також зйомки здійснювалися у селі на Чернігівщині. Кримське озеро Донузлав, яким у 2014-му кілька тижнів маневрував український мінний тральщик, знімали в районі Кінбурнської коси (між Дніпро-Бузьким лиманом і Чорним морем). Район Очаківського порту став кримським селищем Новоозерне, де до березня 2014 року дислокувалась Південна військово-морська база ВМС України.

Через те, що оригінальний тральщик “Черкаси” залишився у Криму, фільм знімали на схожому за силуетом і розміром буксирі ВМС України “Корець”.

По темі: Останній корабель у Криму: що пишуть кінокритики про фільм “Черкаси”

Як один військовий корабель перетворити на інший для зйомок фільму, як повторити реальні події 6-річної давнини в кіно, та багато іншого. Дивіться як знімалася воєнна екшен-драма та найцікавіше про стрічку “Черкаси” за лаштунками у бекстейдж-відео.

Продовження добірки фото зі зйомок стрічки до перегляду.

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

черкаси за лаштунками

Читайте також

«Чорний ворон» онлайн: фільм офіційно виклали у відкритий доступ