fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

донбас

Фільм «Донбас» Сергія Лозниці покажуть на телебаченні у святкові дні

591

До Дня пам’яті та примирення драматичний фільм Сергія Лозниці «Донбас», володаря премії за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, можна буде переглянути на суспільному телеканалі UA: Культура.

Про це йдеться в анонсі телеканалу. Покази фільму «Донбас» 2018 року – про реалії життя на окупованій території Донбасу – режисера та сценариста Сергія Лозниці відбудуться 8 травня о 22:55 та 9 травня о 23:20 в ефірі телеканалу UA: Культура. Стрічка отримала цілу низку національних та міжнародних нагород.

Світова прем’єра відбулася 9 травня 2018 на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд», а також стала фільмом-відкриттям фестивалю. Сергієві Лозниці у 2019 році було вручено Державну премію України імені Олександра Довженка за драму «Донбас». Крім того, стрічка  стала найкращим українським фільмом 2018 року за версією кінопремії “Золота дзиґа”, а також найкращим повнометражним ігровим фільмом 2018 Національна премія кінокритиків «КІНОКОЛО».

«Донбас» Сергія Лозниці у 2018 році висувався на премію “Оскар” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” від України, увійшовши до «довгого списку» номінантів 91-го Оскара. Фільм також був показаний у рамках міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах та у рамках секції „Сучасний світ кіно“ 43-го Міжнародного кінофестивалю в Торонто у 2018 році. Українська прем’єра стрічки відбулася 18 липня 2018 року на 9-му Одеському міжнародному кінофестивалі у позаконкурсній програмі „Фестиваль фестивалів“.

Фільм складається з тринадцяти коротких сюжетів, заснованих на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Стрічка показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

Стрічка «Донбас» створювалася у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Українським копродюсером виступив Денис Іванов та кінокомпанія Arthouse Traffic. Виробник Ma.Ja.De. Filmproduktions GmbHАртхаус ТрафікJBA ProductionGraniet FilmWild at ArtAtoms & VoidDigital Cube Post-Production.

Зйомки епізодів фільму розпочалися 8 лютого 2018 року на околицях Кривого Рогу у Тернівському районі Дніпропетровської області та тривали протягом 4-х днів. Фільм знято практично на 100 % російською мовою, але для українського кінопрокату було створено багатоголосе озвучення українською.

У ролях: Валеріу Андрюце, Георгій Делієв, Наталія Бузько, Вадим Дубовський та ін. Автор сценарію та режисер — Сергій Лозниця. Продюсер — Хайно Декерт, Кирило Красовський, Жак Біду, Марк ван Вармердам, Пітер Варньє. Оператор — Олег Муту. Монтаж — Даніеліус Коканаускіс. Художник-постановник — Кирило Шувалов. Художник-костюмер —Дорота Рокепло. Звукорежисер — Володимир Головницький. Головний помічник по світлу—Володимир Клепаський.

Фільм став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. У листопаді 2017 року Держкіно уклало договір про надання частки державного фінансування зйомок фільму. Загальний кошторис проекту склав 71 млн 340 тис. гривень (2.5 млн. Євро), з них українського фінансування — 16,7 млн грн. У грудні 2017 року проект фінансово підтримав фонд Eurimages.

Донбас

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сергій Лозниця зніме фільм “Бабин Яр” про масові розстріли у Бабиному Яру. Експериментальна картина створюватиметься за допомогою комбінації документального та ігрового матеріалу. Фільм буде чорно-білий, знімати Лозниця планує так, як колись знімали хроніку.

Читайте також 

Розпочато роботу над фільмом «ЄвроДонбас» про європейську історію Сходу України