fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Довбуш

Фільм “Довбуш” Олеся Саніна виходить у прокат до Дня Незалежності України

364

Наймасштабніший пригодницько-історичний екшн “Довбуш” від режисера Олеся Саніна виходить у широкий прокат до Дня Незалежності України.

Новиною про це поділилися творці на офіційній сторінці фільму в facebook. Стрічка розповідає про ватажка опришків, національного героя, який разом зі своєю ватагою виборював право жити вільно на своїй землі. Його історія розгортається на початку 18 століття та як ніколи резонує із сьогоденням.

За темою: “Ми маємо довести, що ми існуємо”: Олесь Санін завершує роботу над міжнародною версією фільму “Довбуш”

За сюжетом фільму, Карпати, початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

У ролях: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.

Фільм створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки ДержКіно України. Режисер: Олесь Санін. Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер: Данило Білак. Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Оператор: Сергій Михальчук. Композитор: Алла Загайкевич. Художники-постановники: Олександра Дробот, Юрій Григорович. Художники по костюмам: Гала Отенко, Марія Керо. Художник пор гриму: Ірина Солодовська. Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун. Кастинг-директор: Алла Самойленко.

Нагадаємо, прокат фільму був запланований на 12 травня 2022 року. Але через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну дату було перенесено на невизначений термін. Про те, як Довбуш жив, чинив спротив, любив і як переміг смерть — дивіться у кіно з 24 серпня 2023 року.

Кадри з фільму

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Довбуш

Читайте також

Прем’єра стрічки «БожеВільні» відбудеться наступного року