fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

БожеВільні

Прем’єра стрічки «БожеВільні» відбудеться наступного року

221

Історія фільму «БожеВільні» заснована на спогадах реальних борців за демократію — радянських дисидентів, які зіткнулися з безжальністю тоталітарної радянської системи (відео).

«БожеВільні» — ігровий фільм, що відкриває одну з найстрашніших сторінок історії СРСР. Дисиденти, тоталітарна система, волелюбність, чесність та принциповість — це прямий шлях до покарання. Так описують стрічку її творці.

Події стрічки розгортаються у 70-х роках навколо головного героя — Андрія Довженка. За небажання зректись своїх переконань він потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір — співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях.

За темою: Завершено зйомки фільму “БожеВільні” з Ірмою Вітовською

В повнометражному фільмі зіграли Ірма Вітовська (“Мої думки тихі”), Костянтин Тимляк (“І будуть люди”), Остап Ступка (“Казка старого мельника”), Наталя Бабенко (“Пульс”), Віталій Салій (“Я працюю на цвинтарі”), Сергій Калантай (“Сторонній”) та інші відомі українські актори.

Дивіться уривок з історичної драми-трилеру «БожеВільні».

Стрічка «БожеВільні», що є дебютною повнометражною роботою режисера Дениса Тарасова, створена компанією «Спільна Перемога Продакшн» разом із Film.ua Group та ДП «Національна Кінематека України» за підтримки Держкіно.

Фільмування картини проходило у психіатричній лікарні ім. Павлова, на території якої художник-постановник Іван Тищенко відтворив поверх та подвір’я клініки відповідно до часу, в який відбуваються події фільму. Для максимального відтворення атмосфери сімдесятих залучено чимало цікавих історичних локацій у Києві. Також фільмування картини проходило у Березанській виправній колонії.

Прем’єра стрічки відбудеться у 2024 році.

Кадри з фільму

БожеВільні

Фото – Держкіно

БожеВільні

БожеВільні

БожеВільні

БожеВільні

Читайте також

Фільм Мирослава Латика «Королі репу» вийде у національний прокат з 3 серпня