fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

ТОП-100 найкращих українських фільмів: Довженко-Центр презентує масштабний рейтинг на Х Книжковому Арсеналі

363

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) 24 червня на Х ювілейному Книжковому Арсеналі представить масштабний рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно, складеного разом зі Спілкою кінокритиків України.

В межах презентації (стенд В 1.06) буде оголошено результати опитування 70 кіноекспертів(-ок), презентовано інтернет сторінку зі списком фільмів і продемонстровано фрагменти самих фільмів, які отримали найбільше голосів. Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили у пресслужбі Довженко-Центру.

Який фільм сьогодні вважається найбільш знаковим в історії українського кіно? Які фільми та жанри відзначають українські кінокритики? Як змінився вітчизняний кіноканон за останні десятиліття? Що ми знаємо про наше кінематографічне минуле?

Дивіться трейлер рейтингу “ТОП-100 найкращих українських фільмів”.

Також на Х Книжковому Арсеналі відбудеться анонс спеціальної програми Довженко-Центру на Одеському міжнародному кінофестивалі, створеної за результатами рейтингу.

Учасники події:

  • Олександр Телюк, керівник Кіноархіву Національного центру Олександра Довженка
  • Анна Онуфрієнко, провідна кінознавчиня Національного центру Олександра Довженка
  • Ілля Дідик, програмний директор Одеського кінофестивалю

Модератор: Станіслав Битюцький, кінознавець

ЧЕТВЕР, 24 ЧЕРВНЯ, 19:30
Книжковий Арсенал, локація: Лекторій

Стенд В 1.06 Довженко-Центру на Х Книжковому Арсеналі (фото facebook @dovzhenko.centre)

Також відбудеться презентація книги про культовий український фільм 1980-х «Польоти уві сні та наяву». У книгу увійшли матеріали з однойменної виставки в Музеї кіно Довженко-Центру, повні версії кінознавчих текстів та есеїв за мотивами інтерв’ю, раніше не публіковані архівні документи і фотографії, спогади сучасників “Польотів…” та рефлексії сучасних кінематографістів.

Під час презентації кінознавець Іван Козленко поговорить із режисером «Польотів» Романом Балаяном про епоху, в якій створювався фільм – яким було культурне життя Києва кінця 1970-х – початку 1980-х років, де збиралася богема, про що говорили, що дивилися і читали кінематографісти та інші культурні діячі.

ЧЕТВЕР, 24 ЧЕРВНЯ, 15:00
Книжковий Арсенал, локація: Артсцена

Нагадаємо, вперше альманах кращих короткометражних фільмів 2020 року «Українська нова хвиля: Перезавантаження» Довженко-Центру  представлять не лише в кінотеатрах, а й на Міжнародному кінофестивалі короткометражного позитивного кіно «Кіносарай», який проходитиме із 25 по 28 червня 2021 року на арт-хуторі Обирок на Чернігівщині.

____________

Ювілейний Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 2021, який стартував сьогодні, 23 червня, у Києві, триватиме до 27 червня. Через пандемію коронавірусу фестиваль цьогоріч пройде у гібридному форматі. Свою книжкову продукцію впродовж п’яти днів презентуватимуть 145 видавництв, заплановано провести майже 300 івентів.

Читайте також

«Кіра Кіраліна»: Довженко-Центр повернув в Україну фільм, який вважався втраченим