fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

пофарбоване пташеня

Фільм «Пофарбоване пташеня» номінований на 33-ту премію EFA Awards

454

Драма Вацлава Марула «Пофарбоване пташеня», знята у копродукції Чехія, Україна, Словаччина, номінована на звання «Найкращого європейського фільму» Європейської кіноакадемії. В український обмежений прокат фільм вийде 10 грудня.

Як повідомляє Українська кіноакадемія, оголошені номінанти на щорічну премію Європейської кіноакадемії.

“Серед фільмів, які претендують на нагороду в категорії “Найкращий фільм”, – стрічка спільного виробництва Чехії, України та Словаччини «Пофарбоване пташеня»”, – йдеться в повідомленні. Повний перелік номінантів на премію European Film Awards читайте на сайті кіноакадемії.

Також ArthouseTraffic представив офіційний український постер фільму.

Пофарбоване пташеня

Українсько-чесько-словацько фільм «Пофарбоване пташеня» («The Painted Bird») Вацлава Марула є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером. Як стало відомо з результатів опитування «Портрет глядача українського кіно в кінотеатрі», драма «Пофарбоване пташеня» Вацлава Марула – серед найочікуваніших українських фільмів року.

По темі: Режисер Вацлав Маргоул про “Пофарбоване пташеня”: Мій фільм – поза часом

За сюжетом, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Дивіться офіційний український трейлер «Пофарбоване пташеня»: відео

Автором сценарію та режисером стрічки є Вацлав Марул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко.

Ролі у фільмі виконали багато відомих акторів та світових зірок, серед яких Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер, Гарві Кейтель та Стеллан Скарскард. Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України та ряд акторів з інших країн.

Кінопроєкт цього фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної підтримки — 9,5 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн.

Нагадаємо, драма «Пофарбоване пташеня» була представлена у номінації “Найкращий повнометражний ігровий фільм” третьої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». А у минулому році стрічка увійшла до короткого списку претендентів на кінопремію “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

___________________

Європейський кіноприз присуджується з 1988 року та є європейським аналогом «Оскара». 33-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 12 грудня у Рейк’явіку. Цього року відбір European Film Awards вперше проходить у два етапи. Торік у довгий список потрапив фільм «Додому» Нарімана Алієва.

Читайте також –

«Атлантида» – претендент на «Оскар» від України