fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна, ніби апельсин

«Земля блакитна, ніби апельсин» та «Державні похорони» увійшли у лонг-ліст «європейського Оскара»

498

Українські фільми «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик та «Державні похорони» Сергія Лозниці стали претендентами на номінацію премії Європейської кіноакадемії, потрапивши до довгого списку «європейського Оскара».

Європейська кіноакадемія та EFA Productions оголосила лонг-ліст фільмів у номінації «Кращий документальний фільм». До переліку претендентів на премію Європейської кіноакадемії потрапили україно-литовський документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик та литовсько-нідерландська документальна стрічка Сергія Лозниці «Державні похорони». Про це повідомляє MBR з посиланням на European Film Academy.

Загалом фахівцями інституції було відібрано 13 фільмів, які представляють 14 європейських країн, і які є претендентами на номінацію премії EFA, – йдеться на сайті кіноакадемії.

Земля блакитна, ніби апельсин

Україно-литовський копродукційний документальний фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth is blue as an orange) отримав нагороду за кращу режисуру в категорії “Світове документальне кіно” на фестивалі незалежного кіно «Sundance Film Festival» (США), де відбулась його світова прем’єра.

Українська прем’єра мала місце у рамках 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, де фільм взяв головні нагороди – у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА та у міжнародній DOCU/СВІТ. Нещодавно фільм завоював ще один кінотрофей – приз на Докуфесті у Косово.

Вже 29 серпня стрічку Ірини Цілик можна подивитися на кінофестивалі «Молодість», де відбудеться його національна офлайн прем’єра.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Режисер – Ірина Цілик. Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс. International Sales: CAT&Docs.

Фільм створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Комунікос” (продюсер Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсер Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Державні похорони

Міжнародна прем’єра литовсько-нідерландської документальної стрічки Сергія Лозниці «Державні похорони» («State Funeral», «Государственные похороны», «Прощание со Сталиным») відбулася 6 вересня на 76-му Венеційському кінофестивалі у позаконкурсній програмі Fuori Concorso.

Кінокартина ґрунтується на архівних заборонених кінохрониках, знятих в СРСР з 5 до 9 березня 1953 року, коли країна ховала Йосипа Сталіна. За словами режисера, «взагалі фільм не про Сталіна – це про людей».

Тема картини народилася з попередньої – «Процес» (2018), також заснованої на документальних матеріалах. Тоді від співробітниці Красногорського архіву кінофотодокументів режисер вперше дізнався про двохстах коробках з траурних березневих днів 1953 го року.

Дивіться фрагмент фільму Сергія Лозниці «Державні похорони»: відео

Автор сценарію та режисер: Сергій Лозниця. Монтаж – Даніеліус Коканаускіс. Звукорежисер: Володимир Головницький. З архівами працювали: Владилен Вірний. Спродюсували фільм: Сергій Лозниця, Марія Шустова, Уляна Кім.

Виробництво стрічки здійснено нідерландською компанією ATOMS & VOID у співпраці з Studio Uljana Kim (Литва) та за підтримки телеканалу «Настоящее время».

Нагадаємо, український кінорежисер Сергій Лозниця отримав державну премію імені Олександра Довженка 2019 року за створення ігрового повнометражного фільму «Донбас».

Довідково

Оголошення лавреатів та урочисте нагородження переможців 33-ї премії Європейської кіноакадемії пройде 12 грудня 2020 року у столиці Ісландії, Рейк’явіку. Номінантів на кінопремію оголосять 7 листопада на фестивалі Європейського кіно у Севільї, Іспанія.

Читайте також –

«Атлантида» та «Пофарбоване пташеня» увійшли у лонг-ліст «європейського Оскара»