fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Блаженний

Стартували зйомки документальної стрічки «Блаженний» від творців «найкращого фільму» Docudays UA-2021 «Земля Івана»

380

«Спроба зазирнути у можливе майбутнє людства»: розпочато виробництво документального фільму режисера Андрія Лисецького «Блаженний» про художника, музиканта та винахідника, який досліджує вірогідні сценарії співіснування штучного інтелекту і людини.

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили творці стрічки. «Блаженний» – друга режисерська робота Андрія Лисецького в документальному кіно. Як оператора, фільмографія митця налічує понад 30 робіт, відзначених численними нагородами.

Фільм «Блаженний» – це кіно про художника, музиканта та винахідника, який мешкає у підвалі будинку на околиці Києва. Одного дня він ізолював себе від соціуму. Своєю міждисциплінарною практикою Борис Блаженний досліджує вірогідні сценарії співіснування штучного інтелекту і людини. Та хто він? Провидець, філософ, винахідник? Чи божевільний дивак?

«Вчений Юрген Шмідхубер, який створив перший штучний інтелект, заявив, що скоро приймати рішення будуть найрозумніші і найзначніші істоти – і це будуть не люди. Коли машини стануть розумнішими за людину, те що в нашому розумінні бути людиною, зміниться. Наш фільм це спроба зазирнути у можливе майбутнє людства», – ділиться своїми думками щодо стрічки Андрій Лисецький.

Блаженний

Кінопроєкт став переможцем Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно (неігрові фільми національні). Сума державної підтримки становить 1, 95 млн грн, що становить 93,69% загальної кошторисної вартості фільму. Стрічка створюється кінокомпанією «Магіка-фільм», продюсер картини – Геннадій Кофман.

За темою: Усі переможці Docudays UA-2021: «Земля Івана» Андрія Лисецького стала найкращим фільмом Національної конкурсної програми

Нагадаємо, дебютна стрічка Андрія Лисецького «Земля Івана» отримала головну нагороду Національного конкурсу Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також представляла Україну на одному з п‘яти найпрестижніших світових кінофестивалів у Торонто HotDocs.

Реліз фільму планується навесні 2023 року.

Читайте також

Тривають зйомки біографічної драми «Киснева станція» Івана Тимченка про Мустафу Джемілєва (перші кадри)