fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чорнобиль 22

Український фільм «Чорнобиль 22» здобув Гран-прі на кінофестивалі в Німеччині

180

Головний приз 69-го Міжнародного фестивалю короткометражного кіно у німецькому Оберхаузені отримав український режисер Олексій Радинський за документальний фільм «Чорнобиль 22» про воєнні злочини росіян.

Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України. Як зазначається, фільм створили режисер Олексій Радинський та продюсерка Люба Кнорозок в рамках проєкту The Reckoning Project: Ukraine Testifies («Свідчить Україна»).

Стрічка оповідає історію окупації Чорнобильської АЕС вустами її працівників, завдяки яким вдалося зберегти електростанцію.

Журі відзначило здатність режисера створювати напругу у зображенні російського вторгнення та будувати мости між історіями та ймовірним майбутнім без відвертої естетизації. «Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою як сьогодення, так і майбутнього», — стверджують члени журі.

У стрічці йдеться, зокрема, про російські війська, які захопили у лютому 2022 року Чорнобильську АЕС. Кадри, зняті на мобільний телефон, доповнюються у картині свідченнями місцевих мешканців та колишніх співробітників станції.

чорнобиль 22

Фото: МКІП

Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший фестиваль короткого метру, що проводиться з 1954 року у німецькому місті Обергаузен.

🎬 Головна світлина – кадр з фільму (фото: Internationale Kurzfilmtage Oberhausen / Facebook)

Читайте також

«Що, якби це сталося знову?»: в Україні вийшов документальний фільм про Чорнобильську АЕС