fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чубай. Говорити знову

Фільм «Чубай. Говорити знову» з Сергієм Жаданом у ролях вийшов в прокат

254

Документальна драма «Чубай. Говорити знову» про видатного українського поета вийшла в кіно з 19 січня. Одну з ролей виконує харківський письменник та музикант Сергій Жадан. Дивіться список кінотеатрів.

Анонсом з порталом “Нове українське кіно” поділилися творці проєкту. «Чубай. Говорити знову» це документальна драма режисера Михайла Крупієвського про свободу і право вибору, яка розкаже про Грицька Чубая – геніального українського поета, мистифікатора, оповідача легенд, найяскравішу постать львівського андеґраунду кінця 60-х, початку 70-х років – доби безчасся. Чубай водночас самоук та гуру для нащадків, знавець літератури, мистецтва, музики, рівних якому мало й досі.

Як вже повідомлялося, ініціатором створення проєкту стала донька Грицька Чубая – Соломія Чубай. Але історія про те, чому Михайло Крупієвський захопився ідеєю знімати фільм про Грицька Чубая, почалася зі знайомства з Тарасом Чубаєм –  композитор, лідер гурту “Плач Єремії”, який своєю творчістю популяризує яскраву поезію батька.

Формально ведучим, а по суті провідником по життю Грицька Чубая буде Сергій Жадан (епізодійні ролі в фільмах “Поводир”, “Дике поле”). В межах підвальної майстерні Грицька Чубая, як окремої локації у фільмі, харківський поет Сергій Жадан розказує про життя поета. Але не тільки там. Він ходить місцями Чубаєвого буття, театром Лесі Українки, інститутом ім. Горького, вулицями Львова.

“Це буде документальна драма і мета її, – пояснює режисер Михайло Крупієвський, – в тому, щоб розповісти історію драматичного життя Чубая, переосмислити його поезію в контексті його життєвих обставин, нарешті відкрити її для людей не знайомих з його творчістю”. Конфлікт життя Грицька – це конфлікт людини з тоталітарною системою, додає режисер.

Наприкінці 60-х до Львова приїжджає молодий поет Грицько Чубай. Його поезія надихає молодь і бентежить галицьких бюргерів. Чубая запрошують читати свої вірші у компанії та на вечори поезії. Ним починає опікуватись родина українських поетів-дисидентів — Ігоря та Ірини Калинців.

Чубай разом з друзями починає видавати перший самвидавний літературно-мистецький часопис «Скриня», в якому друкує свою поему «Вертеп».

На початку січня 1972-го року КДБ починає спецоперацію проти самвидаву. Чубая, Калинців і багатьох інших представників української інтелігенції заарештовують. Ігоря та Ірину засуджують до 9 років таборів, Чубая відпускають, але його життя перетворюється на справжнє пекло.

Дивіться трейлер фільму, створений компанією Film Plus Production за підтримки УКФ.

Мережа кінотеатрів «Планета кіно»

19 січня – 25-го січня

м. Київ, ТРЦ River Mall, вул. Дніпровська набережна 12; РТЦ «Блокбастер» пр-т Степана Бандери, 34В;

м. Львів, ТРЦ Forum Lviv, вул. Під Дубом, 7А; ТРЦ «King Cross Leopolis», с. Сокільники, вул. Стрийська, 30;

м. Суми, ТРЦ «Мануфактура», вул. Харківська, 2/2;

м. Дніпро, ТРЦ «APPOLO», вул. Титова 32А.

___________

Кінотеатр «Жовтень»

19 січня – 15 лютого

м. Київ, Константинівська, 26

___________

Кінотеатр «Ліра»

19 січня – 15 лютого

м. Київ, Велика Житомирська, 40

Чубай. Говорити знову

Нагадаємо, у грудні 2022 року письменник та музикант Сергій Жадан отримав відзнаку Міністерства оборони України за допомогу Збройним силам. Медаль «За сприяння Збройним Силам України» письменник отримав за волонтерську діяльність.

Читайте також

Прем’єра кліпу гурту «Жадан і Собаки» на саундтрек до фільму «Носоріг»