fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

дім

Короткометражний фільм “Дім” лауреатки Sundance Ірини Цілик вийшов онлайн

789

Драматичний фільм Ірини Цілик “Дім” – про підпільників та репресії на Галичині у 1940-их роках, з Катериною Молчановою та Дмитром Ярошенком у головних ролях – вийшов онлайн.

Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. Драма 2016 року “Дім” сценаристки та режисерки Ірини Цілик, лауреатки американського кінофестивалю Sundance за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020), розповідає про події, що відбуваються у другій половині 1940-их років на Галичині.

За сюжетом, карпатський ліс і серед нього двоє – Славко і Нуся, що зупиняються на ночівлю в маленькій хатині, яка більше подібна на зимівку для худоби, ніж повноцінне житло. Втім, варто героям зайти до неї, як стається диво: всередині це велика міська квартира кінця 30-х років із старовинними меблями, численними полицями книг, картинами на стінах. Та й самі герої у цьому паралельному просторі виглядають як інтелігентні міські галичани тих часів, а не замучені переховуваннями й очікуванням біди підпільники. Тут, усередині свого дому, вони майже щасливі.

Коли назад шляху немає і вперед немає його також, коли репресії і близька присутність ворогів змушують відмовитися від звичного життя і свого дому, все, що ми можемо, – зберегти цей дім у собі.

Дивіться онлайн фільм “Дім” Ірини Цілик на Takflix за посиланням (вартість перегляду 39 грн.). Фільм доступний на всіх територіях світу. Нижче дивіться тизер фільму.

Стрічка отримала нагороду від FIPRESCI на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2016-му. Також фільм було включено у 2017 році до кінозбірки «Українська Нова Хвиля. 20/16+», що перебувала в національному кінопрокаті.

В ролях: Катерина Молчанова, Дмитро Ярошенко, Тарас Прохасько. Сценаристка та режисерка: Ірина Цілик. Оператор-постановник: Денис Лущик. Художник-постановник: Іван Левченко. Режисер монтажу: Юрій Грузинов. Звукорежисер: Сергій Степанський. Художник з костюмів: Костянтин Кравець. Художник з гриму: Ірина Солодовська. Продюсери: Ігор Савиченко, Роман Климпуш. Виробник: Directory films (Директорія Кіно) за підтримки Державного агенства України з питань кіно.

Кадри з фільму

дім

Фото: прес-служба Takflix

Постер фільму

дім

Нагадаємо, останній фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» вийшов в український прокат 26 листопада 2020 року. Наразі переглянути документальний фільм онлайн можна на Oll.tv.

Читайте також

“Віолончель” онлайн: фільм Олесі Моргунець-Ісаєнко виклали в мережу