fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Лозниці про Бабин яр отримав відзнаку на Каннському кінофестивалі

327

Український режисер Сергій Лозниця отримав спеціальний приз журі премії «Золоте око» на 74-ому Каннському кінофестивалі за документальний фільм «Бабин Яр. Контекст».

Про це повідомив Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, за підтримки якого і був знятий фільм. Світова прем’єра фільму «Бабин Яр. Контекст» відбулася 11 липня у головному фестивальному палаці поза основним конкурсом, у програмі спеціального показу. Фільм та його команду представив особисто генеральний директор Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо.

Під час церемонії у Франції престижну нагороду від імені режисера прийняв художній керівник Меморіального центру «Бабин Яр» Ілля Хржановський, зачитав лист Лозниці на адресу журі та Фестивалю, повідомляє Детектор медіа.

Фото: Ілля Хржановський / з вільних джерел

Сам режисер Лозниця висловив сподівання, що ця нагорода допоможе фільму охопити широку аудиторію по всьому світі.

«Я дуже сподіваюся, що цей фільм буде показаний в Україні та надихне на змістовну дискусію. Це особливо важливо для країни, на території якої відбулися ці трагічні події 80 років тому», – наголосив він.

Стрічка складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. У сюжеті фільму йдеться про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року і про наслідки цієї трагедії. Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов’язаних з трагедією Бабиного Яру.

Дивіться один з епізодів документального проєкту Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст».

Створений на основі однойменного документального проєкту, який розробив Сергій Лозниця у співпраці з Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”, фільм демонструє відреставровані унікальні кадри з українських, російських і німецьких архівів: перші місяці війни, спалені села та військовополонені, вибухи на Хрещатику та покази свідків трагічних подій у Бабиному яру. Виробництвом займалася компанія ATOMS & VOID.

Як зазначалося раніше, в Україні фільм буде представлений Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» восени цього року, в рамках заходів, приурочених до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Постер фільму

бабин яр

«Золоте око» – це престижна нагорода, яка надається по суті найкращому документальному фільмові, представленому на кінофестивалі. Цей приз існує з 2015 року, його ініціювала Громадянська спільнота мультимедійних авторів на чолі з Жулі Бертучеллі, а Каннський кінофестиваль надає їй підтримку.

Головну нагороду 74-го Каннського кінофестивалю у Франції отримав фільм “Титан” режисерки Джулії Дюкорно.

Читайте також

Стрічка Елі Граппа «Ольга» отримала приз за найкращий сценарій на Каннському тижні критики