fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

мамай

Фільм “Мамай” режисера Олеся Саніна вийшов онлайн

1 231

“Мамай” – український фільм, знятий режисером “Поводиря” Олесєм Саніним, доступний онлайн з англійськими субтитрами.

Мамай — це україно-кримськотатарська версія Ромео і Джульєтти. За сюжетом фільму, козак-утікач закохується в приголомшливо вродливу татарську жінку, яка рятує його від неминучої смерті. Фільм знятий за мотивами двох народних переказів XV−XVI сторіччя: української думи “Про трьох братів азовських” і кримсько-татарського сказання “Пісня дервіша про доблесних мамлюків”.

Мова в них йде про одні й ті ж події: про трьох братів-козаків, що втекли з турецького полону і трьох татарських воїнів-яничарів, що кинулися їм навздогін. Оскільки втікачам дісталося лише два коня, то третього, наймолодшого брата, вони змушені були залишити, розраховуючи, що він сам, під прикриттям високих степових трав і ярів, врятується від гонитви. Його, виснаженого, знаходить молода татарка, що самотньо живе на кордоні у степу.

Переглянути фільм «Мамай » онлайн можна на Takflix за посиланням. Дивіться офіційний трейлер на сторінці нижче.

Головні ролі у фільмі виконали Вікторія Спесивцева, Андрій Білоус, Назли Сеітаблаєва, Сергій Романюк та інші. У фільмі також зналися відомий актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв («Додому», «Хайтарма») і режисер стрічки Олесь Санін.

Зйомки фільму тривали всього 24 дні. Бюджет склав 280 000 доларів. Музику написала композиторка Алла Загайкевич, оператор – Сергій Михальчук.

мамай

У 2003-му стрічка була висунута на премію «Оскар» у номінації «Найкращий художній фільм іноземною мовою».

Читайте також

“Довбуш”: фільм Олеся Саніна про легендарного ватажка опришків вийде восени 2021 року