fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм Плай

Фільм «Плай» Єви Джишиашвілі переміг у національному конкурсі Docudays UA

194

Дебютний документальний фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі став переможцем в національному конкурсі Docu/Україна 19-го міжнародного кінофестивалю Docudays UA.

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомили в PR-службі фестивалю. «Плай» — це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні й небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні й покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Родина Малковичів для людського ока — загублена серед красивої й суворої природи, та насправді вони там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.

фільм Плай

«”Плай” — неймовірно актуальний фільм, особливо в контексті російського вторгнення в Україну. Окрім того, стрічка Єви Джишиашвілі — це твір рідкісний та довговічний, що промовляє до моменту і водночас виходить за його межі, — зазначило журі. — Цей фільм, знятий крізь призму прекрасного погляду на краєвиди українських гір, випромінює схожу на ковток свіжого повітря в похмурі часи доброту. «Плай» настільки ж ніжний, як і актуальний».

За словами журі, фільм пристосовується до ритму повсякдення героїв/-їнь фільму, не нав’язуючи тему війни, але фіксуючи те, як вона неминуче проникає в кожен день і руйнує життя навіть тих, хто не бере у ній участі.

фільм Плай

Режисерка – Єва Джишиашвілі, продюсерка – Оксана Іванюк, оператори – Єва Джишиашвілі, Валентин Борщенко, монтаж – Єва Джишиашвілі, Світлана Григоренко, звук – Андрій Рогачов.

До національної конкурсної програми Docudays UA цього року увійшло чотири стрічки: «Плай» режисерки Єви Джішіашвілі, «Між небом та горами» Дмитра Грешка, «Привоз» Єви Нейман та «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського. Фільм-переможець відзначили на церемонії у Кракові 4 червня.

Нагадаємо, у звʼязку з повномасштабною війною в Україні покази фільмів з програми Docu/Україна проходили на Краківському кінофестивалі з 29 травня по 5 червня.

Читайте також

Українські фільми-переможці Каннського кінофестивалю 2022 (повний огляд)