fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пофарбоване пташеня

В український прокат виходить фільм «Пофарбоване пташеня» (кадри з фільму)

521

10 грудня на екрани українських кінотеатрів виходить фільм Вацлава Марула «Пофарбоване пташеня», який увійшов в шорт-лист 92-ї кінопремії «Оскар», а нещодавно був номінований на премію Європейської кіноакадемії.

10 грудня о 19:00 в кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться прем’єрний показ фільму. Представить стрічку кінокритик Андрій Алфьоров, український співпродюсер Ігор Савиченко та кастинг-директорка Алла Самойленко. Після показу на глядачів чекає онлайн-обговорення з режисером стрічки, модерує розмову кінокритик Андрій Алфьоров, – повідомляє кінодистриб’ютор «Артхаус Трафік».

«Пофарбоване пташеня» Вацлава Марула – стрічка спільного виробництва Чехії, Словаччини та України, знята за однойменним скандальним бестселером польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладеним на більш ніж 30 мов.

Світова прем’єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Фільм потрапив до шорт-листа кінопремії «Оскар» 2020 у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» як кандидат від Чехії. Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії, а нещодавно була номінована й на премію Європейської кіноакадемії як «Найкращий європейський фільм». Фільм був представлений на 6 кінофестивалях класу «А» (в Торонто, Венеції, Токіо, Талліні, Каїрі та Гоа).

По темі: Режисер Вацлав Маргоул про “Пофарбоване пташеня”: Мій фільм – поза часом

За сюжетом єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Хлопчик змушений вирушити у подорож диким і ворожим світом, який керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Окрім Чехії та Словаччини, зйомки відбулися також і в Україні, а поряд із світовими зірками Стелланом Скашгордом («Чорнобиль»), Гарві Кейтелем («Кримінальне чтиво»), Удо Кіром («Доґвіль») і Джуліаном Сендсом («Обід голяка») зіграли вітчизняні актори, зокрема Алла Соколова, Ніна Шуневич і Остап Дзядек.

«Переглянути цей фільм – це пережити весь жах, який проходять “інакші”, що стикаються з ненавистю оточуючих…  і зрозуміти, що весь світ, по суті, складається з інакших – тобто дуже різних людей, яких об’єднують чи роз’єднують зовнішні фактори, такі як дурість, ідеологія, релігія, жага добробуту чи слави, або ж політичні амбіції маргіналів», – Ігор Савиченко, український співпродюсер стрічки.

Кадри з фільму

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Пофарбоване пташеня

Нагадаємо, стрічка виграла 9-й пітчинг Держкіно України у грудні 2016 року. Розмір державної підтримки склав 9,5 млн грн. Українська компанія-виробник – «Директорія Кіно».

Читайте також –

Детективний фільм «Веронські скарби» вийде в прокат з 10 грудня (трейлер)