fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Правило двох стін

Український фільм «Правило двох стін» покажуть у конкурсі фестивалю Трайбека (США)

293

Світова прем’єра повнометражного фільму «Правило двох стін» режисера Девіда Гутніка та української компанії «2Brave Productions» відбудеться на фестивалі Трайбека (Tribeca Film Festival) у документальній конкурсній програмі.

Новиною про це з порталом “Нове українське кіно” поділилися у пресслужбі фільму. Як зазначається, американський фестиваль пройде в Нью Йорку з 7-го по 18-е червня 2023. Фільм спродюсовано українською компанією «2Brave Productions», в співпраці з американськими продюсерами Семом Бісбі та Стейсі Рейсс.

«Правило двох стін» досліджує війну в Україні крізь призму бачення митців, які жи вуть і творять у розпал безпрецедентного конфлікту. Чуттєвий, поетичний і вкрай необхідний — фільм висвітлює життєво важливу роль культурного та духовного спротиву в часи потрясінь.

Правило двох стін

Режисером фільму виступив американський режисер українського походження Девід Гутнік, який ділиться: «У квітні 2022 року я сів на літак до Варшави з квитком в один бік та наміром потрапити в Україну автобусом. Моя сестра, батьки, дідусь і бабуся належали до попе реднього покоління українських біженців. У Варшаві я брав інтерв’ю в українців, переміщених через війну, думаючи, що зніму документальний фільм про українців, які, як і моя родина, виїхали. Але коли я перетнув кордон з Україною, мені було зрозуміло, що я збираюся знімати фільм про українців, які залишилися».

Головними героями фільму є Степан Бурбан (автор та виконавець проєкту «Паліндром»), Ляна Мицько (засновниця Львівського муніципального ми стецького центру, організаторка концертів), Богдана Давидюк (художниця та ілюстраторка), Сергій Петров (Bob Basset), художник, Kinder Album (анонімна художниця зі Львова), Діана Берг (авторка проєкту «Укритття»). Оператор-постановник: Володимир Іванов, звукооператор: Михайло Закутський, композитори: Антон Байбаков та Ендрю Оркін, виконавчий продюсер: Лієв Шрайбер, продюсерка Ольга Бесхмельниціна.

«У фільмі Девіда я побачив втілення стійкості, яку спостерігав під час мого перебу вання в Україні: глибокий дух, почуття нації та історії, породжені екзистенціальною війною. Як митець, я намагаюся зробити все можливе, щоб допомогти Україні. Я приєднався до команди фільму, аби зосередити увагу на тому, як українські митці проживають жорстокості війни – щоб дати відсіч, вони використовують власне мистецтво. Цей чесний та інтимний портрет перших місяців війни глибоко відгукується мені», – розповідає виконавчий продюсер Лієв Шрайбер.

«Коли почалася війна, я і моя команда, а також інші документалісти, які залишилися в Україні, вирішили документувати події війни. На самому початку ми не знали, що ще робити, і це була інстинктивна реакція спробувати звернутись до військових злочинів і всього, що відбувалося навколо. Тому мені дуже відгукнулась ідея фільму Девіда про роль артиста на війні, коли немає однозначного рішення, де і чим можна бути найбільш корисним. Наш фільм – це співпраця митців, пов’язаних жахливими обставинами. Ми, як українські кінематографісти, були ще дуже глибоко всередині ситуації, і точка зору Девіда в перші місяці війни була для нас дуже важливою. З цієї точки зв’язку ми з Девідом почали працювати над «Правилом двох стін»» – продюсерка Ольга Бесхмельниціна.

***

«2Brave Productions» поєднує нове покоління українських кіномитців із світовою кіноіндустрією. Засновниці кінокомпанії Ольга Бесхмельниціна та Наталія Лібет отримали визнання за свою роль у відкритті нових імен для української та іноземної аудиторії. Використовуючи свій досвід та унікальний доступ до українських талантів, продюсерки представляють їх на кіноринку, поєднуючи міжнародні ко-продукції з альтернативним фінансуванням. Серед проектів продюсерок: «Стоп-Земля» режисерки Катерини Горностай (премія Crystal Bear Generation 14+ на Берлінале 2021), «Анна» режисера Декеля Беренсона (премія BIFA 2019 за найкращий короткометражний фільм), а також ко-продукція фільму «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса (світова прем’єра у програмі «Тижня критиків» Венеційського кінофести валю 2019).

Девід Гутнік – українсько-американський автор та режисер. В 2020 році його дебютна ігрова стрічка MATERNA здобула премії кінофестивалю Трайбека у категоріях “Найкраща операторська робота” та “Найкраща акторка”. Гутнік також отримав номінацію “Найкращий новий режисер”. В серпні 2021 фільм вийшов у кінотеатрах (Utopia Distribution) та на стрімінговій платформі Hulu. Кінорежисер є монтажером кількох відомих художніх фільмів, серед яких стрічка NANCY режисерки Крістіни Чо, яка в 2018 році стала переможницею кінофестивалю Санденс.

Читайте також

Фільм «Я, Ніна» Марисі Нікітюк відкриє фестиваль Миколайчук ОPEN в Чернівцях