fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Так мут співати

Фільм-колаж про гуцульські сороміцькі пісні «Так мут співати» вийшов онлайн

287

Документальна етнографічна стрічка Діани Горбань та Анни Ютченко про співанки з еротичними мотивами «Так мут співати» можна переглянути онлайн.

Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. «Так мут співати» (Thus they will sing) – короткометражна кінострічка 2020 року, створена в результаті експедицій Карпатами, де режисерки Діана Горбань та Анна Ютченко записували сороміцькі пісні від старожилів.

Молоде покоління у фільмі представляє хлопець з Франківщини, котрий створює сучасні гуцульські співанки. У стрічці сплітаються досвіди любові, молодості та старості, зокрема в “масних” співанках.

Фільм був представлений у конкурсній програмі фестивалю «Молодість». Нещодавно режисерки також показали «Так мут співати» в рамках фестивалю Encounters в Британії.

Дивіться документальну стрічку «Так мут співати» за посиланням. Стрічка доступна на всіх територіях мовою оригіналу (гуцульська говірка) з англійськими субтитрами. 10% з кожного придбаного квитка йде у фонд «Повернись Живим», а 50% режисеркам фільму. Нижче дивіться трейлер.

Нагадаємо, фільм «Так мут співати», виробництво Indie Lab («Врятуйте мене, лікарю!» (2020), буде представлений у програмі Міжнародного етнографічного кінофестивалю “ОКО”, який 20 листопада 2022 року повезе українське кіно до Фінляндії, у місто Гельсінкі.

Цікаво, що сороміцькі пісні – це співанки з еротичними мотивами, які співали на весіллях, вечорницях та застіллях. І хоча в побутовому житті ці пісні співати було соромно, через їхній зміст транслювалися моделі поведінки чоловіка та жінки. Традиція складати такі пісні існує й досі.

Так мут співати

Читайте також

Північ України: перша серія документального серіалу “Запал” вийшла онлайн