fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Коза Ностра. Мама їде

Комедія про сім’ю та мафію «Коза Ностра. Мама їде» вийде в український прокат з 1 грудня

342

З нагоди прем’єри презентовано тизер україно-італійської комедії «Коза Ностра. Мама їде» з Ірмою Вітовською в головній ролі, під пісню «Шум» електрофольк гурту «Go_A».

Цей фільм про італійську мафію та сімейні цінності: батьки та діти, кримінал та побут, конфлікти та любов, зазначають виробники.

«Коза Ностра. Мама їде» — яскравий приклад того, як українки просувають український бренд у світі. Попри те, що Італія є мажоритарним ко-продюсером, а у фільмі йдеться про італійську мафію, проєкт придумали українки. Головна героїня, прізвище якої дало назву фільму, за сюжетом є уродженкою карпатського селища, і її також зіграла українка — неперевершена акторка театру та кіно Ірма Вітовська.

«Феномен української жінки – у великій силі духу, тому що Україна всю свою історію проходить турбулентний період. І жінки, як зберігачі інформації та традицій, завжди брали на себе функцію хранительок, коли чоловіки вели війни, боролися за державу. (…) Сила Влади Кози в надзвичайному оптимізмі й умінні швидко орієнтуватися. У неї багато рішень на кожен із викликів. Думаю, Влада могла б стати активним волонтером із притаманною їй рішучістю та сміливістю. Бо навіть тоді, коли вона дізнається, що знаходиться в осередку мафіозного клану, Влада не боїться протистояти злу. У неї є сміливість та вміння помирити і примирити, вона такий собі “народний дипломат», — розповідає виконавиця головної ролі Ірма Вітовська про свою героїню.

За сюжетом, головна героїня фільму Влада Коза продає свій дім у Карпатах та летить до сонячної Сицилії, щоб жити з донькою та допомагати в догляді за онуком. Та виявляється, приїзду мами ніхто не чека. Після сварки з донькою Влада випадково опиняється на віллі колись могутнього італійського мафіозі дона Фредо, нині вдівця, який переживає глибокі кризи – особистісну, сімейну та фінансову. Влада влаштовується прибиральницею, але стає порятунком цього дому: мамою для дітей дона Фредо та реформаторкою дотепер старої, неефективної та, головне, негуманної мафії. А Влада Коза не тільки вправна господиня й турботлива мама, а ще й гостра на язик, наполеглива та винахідлива жінка. Влада є уособленням сильної, кмітливої, безстрашної й вольової української матері, яка ладна звернути гори заради добробуту своєї (а часом і чужої) родини.

Дивіться офіційний український тизер комедії «Коза Ностра. Мама їде»

Проєкт цього фільму придумали українки: авторкою ідеї та співсценаристкою виступила Анастасія Лодкіна, а продюсеркою – Катерина Вишневська.

«У нашій героїні Владі Козі я впізнаю себе, свою маму, свекруху, моїх бабусь, моїх колег, неймовірну Ірму Вітовську. Ця жінка може не тільки навести лад на занедбаній віллі, вона знає, як врятувати чужу дисфункціональну родину та реформувати занепадаючу сицилійську мафію «Коза Ностра». Інколи ця героїня трішки дратує, її ініціативи буває забагато – але такі вже ми є, українські жінки. Інколи мамі, коли вона вже всіх врятувала, треба просто поїхати додому. Про все це і розказує наш фільм», — розповідає Анастасія Лодкіна.

Вперше Анастасія та Катерина представили проєкт у 2017 році на престижному MIA TV Drama Series Pitching Forum у Римі. Згодом до виробництва проєкту долучилися італійська кінокомпанія Pepito Produzioni та один з підрозділів національної італійської телерадіокомпанії RAI — кінокомпанія Rai Cinema, на замовлення якої й було знято стрічку.

Зйомки комедії припали на 2020 рік, у розпал першої хвилі пандемії коронавірусу. Знімали в українських Карпатах, на острові Сицилія та в околицях Риму, в умовах суворих карантинних обмежень. По завершенню зйомок команда планувала гучну прем’єру в Києві за участі колег з Італії, проте 24 лютого 2022 року усе змінило.

Втім, у травні 2022 року відбулася прем’єра стрічки в Римі, після якої стартував широкий комерційний прокат в Італії. І от, майже через півроку, фільм повертається на Батьківщину: з 1 грудня українці зможуть насолодитися вражаючою історію про мужню, сильну та трохи шалену українську жінку.

За темою: Вийшов італійський трейлер фільму «Коза Ностра» з Ірмою Вітовською в головній ролі

Стрічку створено FILM.UA Group (Україна), Pepito Produzioni (Італія) та Rai Cinema (Італія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Дистриб’ютор – Film.ua Distribution.

«Наше кіно нагадає усім нам, що українки та українці незламні, що сім’я – наш тил, який підтримує нас у скрутну хвилину, що складнощі можна подолати, і що все буде добре. А ще, дуже сподіваюся, насмішить та розрадить в перервах між відключеннями світла та повітряними тривогами», — продюсерка фільму та директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group Катерина Вишневська.

Нагадаємо, 22 травня фільм був представлений у межах Marche du Film — кіноринку під час 75-го Каннського кінофестивалю.

Коза Ностра. Мама їде

Коза Ностра. Мама їде

Коза Ностра. Мама їде

Читайте також

Фільм «Клондайк» вийде в кінопрокат 3 листопада (трейлер)