fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Give me liberty

Фільм українських продюсерів Give me liberty отримав приз на Independent Spirit Awards

262

Фільм українських продюсерів Олега Кохана та Олексія Макухіна Give me liberty переміг на премії “Незалежний дух” (Independent Spirit Awards) — одній з головних премій в американському незалежному кіно, яку вручають напередодні “Оскару”.

Картина Give me liberty отримала приз ім. Джона Кассаветіса на Independent Spirit Awards, який вручають фільмам з бюджетом менше 500 тисяч доларів. Фільм також відзначили номінаціями за кращу чоловічу роль, кращу жіночу роль другого плану і кращий монтаж.

“Абсолютно, прекрасно непередбачуваний від сцени до сцени, Give Me Liberty привабить вас своїми захоплюючими дією і вибухами різнобічного гумору”, — писала про нього The New York Times.

В основі сюжету фільму — хроніка одного хаотичного, напруженого і смішного дня молодого водія мікроавтобуса. Головний герой — емігрант Вік — намагається вчасно доставити своїх різних як сама Америка пасажирів в пункт призначення. Але вулиці Мілуокі перекриті, долі героїв переплітаються і вони відкривають життя один одного.

Режисером картини став також емігрант – американський режисер Кирил Міхановський, який зібрав всілякі кліше про радянських емігрантів в Штатах.

Премія “Незалежний дух” (Independent Spirit Awards) — одна з головних премій в американському незалежному кіно. Вона існує з 1984 року. Цього року головний приз дістався американо-китайській трагікомедії Лулу Ванг “Прощання”. Кращим дебютом визнали фільм “Освіта” Олівії Уайлд. “Неогранені коштовності” братів Бенні і Джошуа Сефді взяли нагороди за режисуру, чоловічу роль і монтаж.

Акторські нагороди отримали Адам Сендлер (“Неогранені коштовності”), Рене Зеллвегер (“Джуді”), Чжоу Шучжень (“Прощання”), Віллем Дефо (“Маяк“).

Give me liberty

Продюсери планують, що українські глядачі зможуть побачити цей фільм в 2020 році. “Над створенням фільму працювала велика команда з різних країн, тому особливо приємно отримати підтвердження, що в 21 столітті кіно дійсно не має меж і національностей, а теми, які підняв Кирило Міхановський відгукуються в серцях глядачів Європи і США. Це по-справжньому незалежний фільм, який відбувся завдяки колективним зусиллям. Ми вдячні всій команді і особливо Кирилу Міхановський, Еліс Остін, Валу Абелю, Сергію Штерну”, — розповіли продюсери Кохан і Макухін.

Читайте також

Ірина Цілик отримала приз за найкращу режисуру на фестивалі Sundance