Фільм “Віддалений гавкіт собак” про Донбас номінували на премію Еммі
Документальний фільм “Віддалений гавкіт собак” (The Distant Barking of Dogs) данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта про хлопчика з охопленого війною Донбасу позмагається за престижну американську телевізійну премію Еммі. Цього року номінантів обирали з-поміж 2000 робіт.
Про це повідомили “hromadske” з посиланням на сторінку асистента режисера стрічки Азада Сафарова у Facebook.
За його словами, стрічка спільного виробництва Данії, Швеції та Фінляндії про Україну потрапила до категорії «Видатний документальний фільм про сучасні події» (Outstanding Current Affairs Documentary).
За Еммі в цій категорії поборються стрічки HBO, Netflix, CNN і PBS. Номінантів обирали з-поміж 2000 робіт. У цій же номінації заявлені документалки про війну в Афганістані, про війну в Сирії, масштабні пожежі в Каліфорнії у 2018 році, про боротьбу з наркоторгівлею на Філіппінах та про ката «Ісламської держави» Мухаммада Емвазі.
«Про нашу країну говоритимуть у світі, нас згадають. А про агресію Росії проти України знову напишуть медіа у світі», — пояснив Сафаров у коментарі для “hromadske”.
Він зазначив, що важко сказати, які шанси у стрічки на перемогу. «Ми вже раді, що фільм про Україну номінований, а які шанси — це вже залежить від більш, ніж 800 членів журі», — підкреслив Азад Сафаров.
Доброго ранку!💥Не вставайте! У мене грандіозна новина для вас 💥Фільм про Україну номінований на круту і…
Опубліковано Azad Safarov Четвер, 6 серпня 2020 р.
Володарі премії Еммі – 2020 будуть оголошені 20 та 21 вересня в США. Документальні стрічки відзначатимуть у другий день нагородження.
Фільм “Віддалений гавкіт собак” розповідає про 10-річного хлопчика Олега, який живе з бабусею Олександрою у селі Гнутове на Донеччині неподалік лінії фронту. Не маючи куди поїхати з рідного села, вони лише спостерігають, як інші мешканці їдуть звідти. Від постійних обстрілів життя стає нестерпним, і російська агресія не знає кінця. Режисер крізь очі дитини відобразив війну, яка триває на сході, та зростання в її умовах.
Дивіться трейлер до фільму “Віддалений гавкіт собак”: відео
Фільм знімали у селі Гнутове Донецької області з 2015 по 2017 рік. Гнутове поблизу Маріуполя перебуває під контролем України, але час від часу потрапляє під обстріли.
Режисерська робота: Сімон Леренґ Вільмонт. Продюсування: Моніка Вестон. Операторська робота: Сімон Леренґ Вільмонт. Монтаж: Міхаель Оґлунд. Звук: Петер Альбрехтсен, Гайккі Коссі, П’єту Коргонен. Виробництво: Final Cut For Real.
Загалом за три роки “Віддалений гавкіт собак” отримав понад 40 нагород. Остання — американська Peabody Award за внесок у галузі мас-медіа у категорії «Документалістика».
У грудні 2018 року стрічка потрапила до шорт-листа номінантів на «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».
Нагадаємо, український глядач міг побачити цей фільм на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де фільм отримав головний приз студентського журі у міжнародній конкурсній програмі DOCU/СВІТ.
На популярному сайті рецензій від різних критиків США “Rotten Tomatoes фільм” фільм отримав 93 відсотки схвальних відгуків, а на найбільшому сайті про кінематограф IMDb його оцінили у 7,7 бала з 10. Провідне американське видання The Hollywood Reporter назвало фільм зворушливим, а також докладною розповіддю очима дитини про жорстокість війни та невинність дитинства.
Читайте також –