fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Як це було

Фільми про Україну “Як це було” та “Звідки куди” покажуть на Каннському кінофестивалі

586

Світова прем’єра драми “Як це було” / “As it was” відбудеться у головному конкурсі короткометражних фільмів 76-го Каннського кінофестивалю. Також в рамках програми ACID відбудеться прем’єра документального фільму “Звідки куди” / “In the Rearview”.

На 76-ому Каннському кінофестивалі, що проходитиме з 16 по 27 травня 2023 року, покажуть два українських фільми про Україну. Так, у головному конкурсі короткометражних фільмів кінофестивалю відбудеться світова прем’єра короткометражної польсько-української драми української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура “Як це було” / “As it was”.

За сюжетом, Лера майже рік живе в Берліні після початку війни в Україні. Лера не почувається добре в Берліні й ухвалює імпульсивне рішення поїхати до Києва вперше за весь час війни. Дорогою до Києва вона дізнається, що її родина не в українській столиці та приїде лише наступного дня. Тому героїня зустрічає свого друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни. Вранці Лера зустрічає свою маму і сестру, і нарешті відчуває себе вдома. Але все ще сумнівається, чи залишиться вона у Києві, чи поїде назад у Берлін.

Зйомки проходили у Києві та Берліні в січні 2023 року. Фільм створено та профінансовано продакшном “Exa studio”. Ролі у фільмі виконали Валерія Березовська, Кирило Земляний. Автори сценарію та режисери — Анастасія Солоневич та Дам’ян Коцур. Продюсер фільму — Піотр Стечек.

Як це було

Кадр з фільму “Як це було” – Держкіно

Також у Каннах в рамках програми ACID відбудеться прем’єра документального фільму спільного виробництва Польщі, Франції та України “Звідки куди” (“Skąd dokąd” / “In the Rearview”) польського режисера Мачека Хамела.

Стрічка відібрана у програму Cannes ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. Це важливий крок до актуалізації питання російсько-української війни та українських біженців у медійному просторі Європи. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія “435 FILMS” (копродюсер: Анна Паленчук).

Повнометражний документальний фільм “Звідки куди” ілюструє збірний образ українських біженців – дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення росії змушені покинути свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Мета одна на всіх – знайти безпечний притулок. Вони сідають в евакуаційний автобус і розповідають про фізичні та моральні травми, які їм довелось пережити. За кермом сам режисер, який везе героїв подалі від війни та допомагає врятувати їх життя.

“Понад рік тому я долучився як волонтер до перших евакуацій з польсько-українського кордону, а потім з віддалених районів Чернігівщини та Донбасу. Ми створили ефективну транскордонну мережу волонтерів, які допомагали під час війни, одну з тисяч таких громадських організацій, які виникають між Польщею та Україною. Це свідчення того, як формується дружба перед спільною загрозою зла. Ідея створення цього фільму з’явилась по дорозі, в евакуаційному автобусі”, – розповідає режисер Мачек Хамела.

Звідки куди

Кадр з фільму “Звідки куди” – Держкіно

🎬 Головна світлина: кадр з фільму “Як це було” / “As it was”

Читайте також

Український фільм «Правило двох стін» покажуть у конкурсі фестивалю Трайбека (США)