fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Шнурки

Фільми «Шнурки» та «Листопад» з’явились у відкритому доступі

674

Доступними для вільного перегляду онлайн стали два українські короткометражні фільми виробництва компанії «Директорія кіно» анімаційно-ігрова стрічка «Шнурки» Олега Федченка та ігрова стрічка «Листопад» Марії Кондакової.

Два короткометражні фільми відтепер можна подивитися на Youtube — в онлайн-кінотеатрі Держкіно. “Нове українське кіно” зібрало основну інформацію про стрічки, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, та пропонує кінокартини до перегляду.

Шнурки

«Шнурки» – короткометражний фільм-балада 2016 року режисера-постановника Олега Федченка, який також є співавтором сценарію картини. Іншим співавтором сценарію виступила Марися Нікітюк. Анімація – Андрій Слєсаревський. Продюсери фільму – Ігор Савиченко та Роман Климпуш (компанія “Директорія кіно”). Актори 1-го плану – Сергій Северин та Тетяна Пиріжок.

Це стрічка про те, що можна втекти від чого завгодно, але не можна втекти від самого себе. В основі фільму лежить розповідь в алегоричній формі про стосунки двох кінців звичайного шнурка, які не розуміють, що є одним цілим.

У 2017 році стрічка отримала Спеціальний приз від партнера фестивалю Wacom у національному конкурсі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM, Україна. Загальний бюджет фільму – 599 тис. 800 грн. (100% державної фінансової підтримки).

Переглянути короткометражний фільм Олега Федченка «Шнурки» онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або ж у нас на сторінці нижче.

Листопад

«Листопад» – дебютна короткометражна стрічка 2014 року режисерки Марії Кондакової, яка також є співавтором сценарію кримінальної драми. Співсценаристом виступила Марися Нікітюк. Продюсери фільму – Ігор Савиченко та Роман Климпуш (компанія “Директорія кіно”). Ролі зіграли: Уляна Данилюк, Володимир Беляєв, Оксана Ільницька, Борис Георгієвський. Загальний бюджет фільму склав 1 млн 265 тис. 300 грн. (100% державної фінансової підтримки).

За сюжетом, самотня 40-річна жінка Валя, двірничка одного зі спальних районів Києва, одного разу в лісі біля дому, де вона працює, зустрічає дивного незнайомця. Ніч вони проводять разом, а рано-вранці до Валі додому приходять міліціонери.

Світова прем’єра фільму «Листопад» відбулась у 2014 році на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу в Локарно, у секції “Pardo di domani” (“Леопарди майбутнього”). Загалом, дебютну стрічку Марії Кондакової показали на більш ніж 50 кінофестивалях: “Листопад” має “Золотого Дюка” Одеського міжнародного кінофестивалю як найкращий короткометражний фільм 2014 року та диплом журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI, приз журі та спеціальну відзнаку від Festival Tous Courts у Франції, багато інших відзнак та нагород. Стрічка увійшла до кіноальманаху короткометражних фільмів “Українська нова хвиля-3”.

Переглянути короткометражний фільм Марії Кондакової «Листопад» онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або ж у нас на сторінці нижче.

Читайте також –

Фільми «Крамниця співочих пташок», «Дорога», «Мій хлопчику» з’явились у відкритому доступі