fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Крамниця співочих пташок

Фільми «Крамниця співочих пташок», «Дорога», «Мій хлопчику» з’явились у відкритому доступі

621

Доступними для вільного перегляду онлайн стали три українські короткометражні фільми: анімаційна стрічка «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина, ігрові фільми «Дорога» Максима Ксьонди та «Мій хлопчику» Тараса Денисенка.

Три короткометражні фільми різних років кіномани мають змогу подивитися на Youtube — в онлайн-кінотеатрі Держкіно. “Нове українське кіно” зібрало основну інформацію про стрічки, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, та пропонує кінокартини до перегляду.

Крамниця співочих пташок

«Крамниця співочих пташок / Songbird’s Shop» – український короткометражний анімаційний фантастичний фільм 2013 року режисера Анатолія Лавренішина. Стрічку створено компанією ТОВ “Маркус Фільм”, загальний бюджет анімаційного фільму склав 1 757,3 тис. грн. (100% державної фінансової підтримки). У ролях: Тетяна Ляліна, Ярослава Кравченко, Олександр Щелущенко, Олексій Кузнєцов, Катя Chіlly, Володимир Канівець, Сергій Солопай, Андрій Ємець, Тетяна Гаврилюк.

Фільм був номінантом Варшавського міжнародного кінофестивалю 2014 року в конкурсі короткометражних фільмів, Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та КМКФ “Молодість”, отримав приз в номінації “Найкраща анімація” на 32-му Міжнародному фестивалі короткого метру у Тегерані (Іран) у 2015 році. Окрім цього, “Крамниця співочих пташок” увійшла до альманаху короткометражних фільмів “Українська нова хвиля–3” та альманаху анімаційних фільмів “Калейдоскоп української анімації”.

За сюжетом, дія фільму розгортається в урбаністичному місті майбутнього, де механізми замінили живих істот. Головний герой марно намагається продати екзотичний товар – живих співочих птахів. Одного разу він рятує дивовижне створіння – чарівну птицю, що назавжди змінить його життя.

Переглянути короткометражний анімаційний фантастичний фільм Анатолія Лавренішина «Крамниця співочих пташок» онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або ж у нас на сторінці нижче.

Дорога

«Дорога» – короткометражний ігровий драматичний фільм-дебют Максима Ксьонди 2012 року. Проєкт став одним з переможців Першого відкритого конкурсу кінопроєктів на отримання державного фінансування, який відбувся у серпні 2011 року. Темою фільму є самореалізація та соціальна адаптація у суспільстві молоді з родин зі складними життєвими обставинами. Ролі у фільмі виконали Євгеній Герасименко, Євгеній Єфремов, Світлана Штанько, Віктор Глушков та ін.

Стрічка взяла участь у більш ніж 30 фестивалях та отримала низку нагород, серед яких: Золотий Дюк за Найкращий український короткометражний фільм Одеського МКФ у 2013 році; Спеціальна відзнака журі національного конкурсу “За майстерність викликати емоцію” КМКФ «Молодість» у 2013 році; Найкращий фільм-дебют 2012-2013 за версією Національної спілки кінематографістів України та ін.

Цікаві факти про фільм: стрічка заснована на реальних подіях, які відбувлися у США; усі актори-підлітки у стрічці були відібрані з інтернатів; виконавець головної ролі, Євген Герасименко, ще до завершення постпродукції фільму, знайшов собі батьків у США.

Незважаючи на вік, головний герой цієї історії вже зовсім дорослий. Його виховують друзі та жорстока дійсність, у якій розлученим батькам до хлопця немає діла. На небезпечному шляху від одного з батьків до іншого він зустрічає водія вантажівки, в якому бачить ідеальний образ тата. І поки триває подорож, можна побути малим і подивитися на великий світ дитячими очима.

Переглянути короткометражний драматичний фільм Максима Ксьонди «Дорога» онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або ж у нас на сторінці нижче.

Мій хлопчику

«Мій хлопчику» – короткометражний дебютний драматичний фільм 2015 року режисера Тараса Денисенка, в якому він зіграв головну роль. Ролі також зіграли Віктор Григор’єв, Інна Капінос, Володимир Гева, Ксенія Данилова. Стрічку створено кінокомпанією “Продакшн №1”, загальний бюджет фільму склав 1 млн 585 тис. 400 грн. (100% державної фінансової підтримки).

Ідея картини – у вічній проблемі поколінь батьків і дітей. Герої стрічки – батько та хворий хлопчик. Їхня маленька родина опинилася за межею бідності, вони не живуть, а виживають у постійній ілюзії, що все буде добре. Любов, надія та вони двоє, – один для одного: все що є. Здається, більшого й не треба, але світ має інші закони та правила. Герої Тараса Денисенка бідні матеріально, але багаті в своїх почуттях, і ці стосунки коштовніші за всі діаманти землі.

Переглянути короткометражну соціальну драму Тараса Денисенка «Мій хлопчику» онлайн можна на YouTube-каналі Держкіно за посиланням, або ж у нас на сторінці нижче.

Читайте також –

Короткометражні фільми “Інь, і що з цим робити”, “Подорож” та інші з’явились у відкритому доступі