fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Київський тиждень критики

5-ий Київський тиждень критики відбудеться 21-27 жовтня 2021 року

379

30 жовтня на глядачів чекає додатковий показ фільму-переможця премії КІНОКОЛО «Атлантида» Валентина Васяновича.

Вчетверте відбувся фестиваль, програму якого формують кінокритики. Три секції, 19 фільмів за 7 днів – Київський тиждень критики зібрав понад 4200 переглядів стрічок у кінотеатрі «Жовтень». Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Портал “Нове українське кіно” виступив медіа-партнером заходів.

Четвертий рік Київський тиждень критики знайомить глядачів із найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. І хоча світова пандемія внесла свої корективи у звичні фестивальні правила, Київський тиждень критики відбувся з дотримання всіх карантинних вимог – із шаховою розсадкою в залі, масковим режимом та вимірюванням температури.

За традицією, на відкритті Київського тижня критики відбулася церемонія нагородження третьої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО, яка була заснована в рамках фестивалю у 2018 році. Найкращим фільмом року було названо «Атлантиду» Валентина Васяновича. Повний перелік лауреатів.

По темі: Переможці “Кіноколо 2020”: найкращим фільмом стала «Атлантида» Васяновича

Цьогоріч Київський тиждень критики складався з трьох програм. Міжнародна секція була представлена сімома стрічками – від США до Тайваню. Це були фільми-призери та учасники світових кінофестивалів – Санденса, Берлінале, Роттердама, Торонто і Венеції.

київський тиждень критики

В рамках фестивалю також відбулися перші київські покази головних українських фільмів року у «Фокус: Україна-Франція» – пілотній програмі Київського тижня критики та Українського інституту, який організовує шоукейси українського кіно для міжнародної фахової спільноти. Щороку програма змінюватиме географічний фокус. Цього року її партнером виступав Французький інститут в Україні. Критики обох країн обрали фільми для фестивальної програми. На фестивалі були показані «Атлантида» Валентина Васяновича, «Погані дороги» Наталки Ворожбит і «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва.

тиждень критики

Програма «Дивні дні» Київського тижня критики – це підбірка футуристичних фільмів про те, якою могла б бути наша сучасність, але так і не стала. Глядачі переглянули відреставровану версію «2001 рік: Космічної одіссеї» Стенлі Кубрика та дізнались, яким режисери 60-90-их років бачили недалеке майбутнє, яке ми називаємо сьогоденням.

Дивні дні

Цього року на фестивалі була заснована індустрійна секція «Перший погляд» – до неї увійшли студентські фільми «Течія» Поліни Горобець, «Потерпи трошки» Любові Гончаренко, «Чачьо» Віталія Гавури, «Піца, паста і баста» Валерії Ободянської та «Двоє» Влада Вітріва. На закритому показі вони були предпредставлені провідним українським продюсерам, відбірникам кінофестивалів та кінокритикам. Відбором фільмів займалися студентки, які вивчають кіномистецтво – Валерія Плєхотко (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), Поліна Яковлева (КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого), Тетяна Осадчук (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка).

Кураторами фестивалю виступають співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець Станіслав Битюцький, критик та колумніст Сергій Ксаверов та кінокритикиня, журналістка DTF Magazine Анна Дацюк. Після кожного показу глядачів чекало обговорення фільму з куратором.

У рамках Тижня критики відбулися також онлайн-дискусії, серед яких – презентація рейтингу «100 найкращих українських фільмів всіх часів», а також дискусія кінокритиків «Нова реальність: кіно під час пандемії».

В 2021 році фестиваль відбудеться з 21 по 27 жовтня.

Київський тиждень критики

Читайте також –

Kharkiv MeetDocs через посилення карантину у Харкові відбудеться в онлайн-форматі