fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

короткометражні фільми

Короткометражні фільми “Інь, і що з цим робити”, “Подорож” та інші з’явились у відкритому доступі

1 327

Доступними для вільного перегляду онлайн стали чотири українські короткометражні фільми: “Ваня” Оксани Артеменко, “Не менше 50 кг” Марини Артеменко, “Подорож” Євгенії Кіракосян та “Інь, і що з цим робити” Мирослави Хорошун.

Три нові ігрові та одну анімаційну стрічку кіномани мають змогу подивитися на Youtube — в онлайн-кінотеатрі Держкіно. “Нове українське кіно” зібрало основну інформацію про них та пропонує картини до перегляду.

Ваня

“Ваня” — десятихвилинна соціальна драма 2012 року, дебютний короткометражний фільм Оксани Артеменко. Це історія про жорсткі і часом жорстокі правила життя в суспільстві, моделлю якого у стрічці є дитячий будинок та його вихованці.

Ваня — сирота. У нього є будильник. Він вірить, що коли прийде мама, вона впізнає його за ним. Але хлопці з дитбудинку вирішують зле пожартувати над Ванею.

короткометражні фільми

Над сценарієм фільму працювали Оксана Артеменко та Іван Тимченко, який є оператором стрічки, продюсер картини — Ольга Журженко. У ролях: Микита Івченко, Анна Александрова, Тімоті Антропов.

Робота над фільмом була завершена у 2012 році, після чого картина об’їхала безліч фестивалів та отримала півтора десятки нагород. Загальний бюджет стрічки — 308 000 грн.

Не менше 50 кг

“Не менше 50 кг” — дванадцятихвилинний фільм 2013 року української режисерки Марини Артеменко, який зачіпає серйозну для значної частини жіночої половини людства проблему зайвої ваги. Стрічку показали більш ніж 80 кінофестивалів в Україні та світі.

Героїня картини вирішує повстати проти стереотипів, що склалися в суспільстві. І починає боротися зі своєю вагою зовсім не так, як можна було б подумати — вона починає посилено набирати кілограми…

короткометражні фільми

Режисером та автором сценарію фільму “Не менше 50 кг”, який також став доступним для перегляду і увійшов у дану добірку “нові короткометражні фільми онлайн”, є Марина Артеменко. У ролях: Вікторія Кулик, Валерій Астахов, Ірина Рождєствєнська, Леся Липчук, Ярослав Герус, Руслан Никоненко, Ніна Радкевич, Сергій Бєсєдін. Фільм створено кінокомпанією “Директорія кіно”. Загальний бюджет кінокартини — 1,3 млн грн.

По темі: “Я – мобер”: фільм Дмитра Томашпольського та Олени Дем’яненко виклали онлайн

Фільм отримав відзнаку львівського “КіноЛева”, а також брав участь у Міжнародному кінофестивалі “Unica”, що проходив у столиці Словаччини — Братиславі. Там він був удостоєний Золотої медалі як найкращий некомерційний професійний фільм.

Подорож

“Подорож” — це семихвилинна анімаційна філософська драма Євгенії Кіракосян, яка розповідає історію маленької дівчинки.

Героїня починає свою неймовірну подорож світами фантазій художника, потрапляючи в складні ситуації та долаючи різні перешкоди, намагаючись знайти втрачену цінність — частину себе.

Виробництво короткометражного анімаційного фільму здійснила компанія “Інсайт Медіа”. Режисером-постановником, автором сценарію та художником-постановником є Євгенія Кіракосян, оператор-постановник — Андрій Суярко. Продюсери фільму — Алла Овсяннікова, Володимир Філіппов.

У 2017 році стрічка взяла участь у Міжнародному кінофестивалі REX Animation Festival у Стокгольмі у Швеції, Міжнародному кінофестивалі “Відкрита ніч”–2017, ХXIV Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів “Крок–2017: У рідній гавані” та інших.

Інь, і що з цим робити

В дану добірку “нові короткометражні фільми онлайн” також входить комедійна мелодрама 2013 року режисерки Мирослави Хорошун “Інь, і що з цим робити” про пошук себе та відновлення балансу між роботою та родиною. Тривалість фільму — 29 хвилин.

Чоловік директорки цирку, жорсткої “селф-мейд” пані та безжальної менеджерки, захворює дивною хворобою — схоже на кому, але сльози річкою. Рецепт лікаря шокує емансиповану даму: для того, щоб врятувати чоловіка, вона повинна повернути собі жіночність.

Документальні фільми

Автор сценарію фільму — Ганна Костильова, продюсер стрічки — Максим Сердюк (ТОВ “Ноосфера Філмз”). У ролях: Наталія Лукеічева, Андрій Мостренко, Аліса Гур’єва, Олексій Тритенко, Андрій Середа. Загальний бюджет картини — 1,5 млн грн.

У 2014 році стрічка взяла участь у фестивалях: Sehsüchte International Student Film Festival в Німеччині, International Film and Television Festival “Golden Eye” в Грузії та Short Film Corner of Festival de Cannes у Франції.

Читайте також:

“Fake”: Відбулась онлайн прем’єра комедійного веб-серіалу