fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Відтепер голос Дарта Вейдера створюватиме штучний інтелект від української компанії

183

Компанія Respeecher розробляє інструменти для клонування голосу. Раніше послугами українців вже користувалася студія Lucasfilm для відтворення голосу Марка Гемілла у серіалі “Мандалорець”.

Починаючи з 1977 року Дарта Вейдера озвучував американський актор Джеймс Ерл Джонс, якому у 2022-му виповнився 91 рік, – пише Vanity Fair. Останнім фільмом за його участю став дев’ятий епізод кіноепопеї “Зоряні війни: Скайвокер. Сходження”, що вийшов у 2019 році. Після того, як компанія Disney отримала право на озвучування персонажа Дарта Вейдера за допомогою технологій штучного інтелекту, вона звернулася до українських розробників.

Компанія Respeecher розробляє інструменти для клонування голосу. Після серіалу “Мандалорець” це буде вже другий випадок співпраці розробників з творцями “Зоряних війн”. Зараз штучний інтелект вивчає архівні записи голосу Джеймса Ерл Джонса, щоб дозволити іншим акторам озвучувати Дарта Вейдера без оригіналу.

Відео від Respeecher, яке демонструє технологію роботи із голосом

Технологія Respeecher, яку створили Олександр Сердюк та Дмитро Бєлєвцов, побудована на нейромережах і дозволяє одній людині говорити голосом іншої без використання тексту (speech-to-speech). Команда зіштовхнулася з проблемами у роботі через вторгнення рф. Попри це фахівці продовжують співпрацювати з ключовими міжнародними кіностудіями, враховуючи Disney.

Читайте також

Українська компанія брала участь в роботі над серіалом “Мандалорець”