fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

"Я і Фелікс" "Тато" у конкурсі 38-го Варшавського кінофестивалю

Фільми “Я і Фелікс” і “Тато” у головному конкурсі 38-го Варшавського кінофестивалю

172

Світова прем’єра української стрічки “Я і Фелікс” Ірини Цілик та польсько-українського фільму “Тато” Анни Маліжевської відбудеться у міжнародному конкурсі 38-го Варшавського кінофестивалю. Також у конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition – стрічка Максима Наконечного “Спас”.

Варшавський міжнародний кінофестиваль / Warsaw Film Festival оголосив програму міжнародного конкурсу. Серед 15 фільмів, що відібрані до головної програми фестивалю – дві картини, які створені за підтримки Держкіно: стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” (“Rock. Paper. Grenade”) та польсько-український фільм “Тато” (“Заморожене добро”) режисерки Анни Маліжевської.

“Я і Фелікс” Ірини Цілик – це історія про дорослішання, перші уроки добра і жорстокості, підліткову закоханість, пошуки вчителя і непрості стосунки дітей та дорослих. Підліток Тимофій живе у провінційному місті разом зі своєю родиною, але одного дня в його житті з’являється особливий друг. Фелікс – ветеран Афганської війни, колишній контррозвідник, надломлений випробуваннями алкоголік, але, водночас, дуже харизматична і глибока людина. Дружити з такими людьми небезпечно та весело. Як і рости в 1990-ті роки загалом.

Цей фільм є екранізацією автобіографічного романа українського письменника Артема Чеха «Хто ти такий?» і щемкою розповіддю про покоління людей, які в пострадянські хиткі часи були дітьми і підлітками.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund. Виробництво – ForeFilms, продюсери – Анна Яценко та Володимир Яценко.

"Я і Фелікс" Ірини Цілик

Кадр з фільму – Move In Movie PR агенція

Історія фільму “Тато” Анни Маліжевської відбувається між двома кордонами. Міхал – батько-одинак і далекобійник. Коли він у дорозі, його доньку доглядає українська жінка. Її раптова смерть відправляє Міхала у несподівану подорож, під час якої він дізнається, що таке батьківство та що є найголовнішим у житті.

“Тато” – міноритарний копродакшн України та Польщі, створений за підтримки Polish Film Institute та Держкіно. З українського боку стрічку продюсує компанія FAMILY PRODUCTION, продюсер – Анастасія Буковська. Дистрибуцією картини займатиметься американська компанія Warner Bros. Pictures, один з найбільших концернів з виробництва фільмів і телесеріалів.

Заморожене добро

© Metro Films & Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Fot. Monika Stolarska

Також у конкурсній програмі фестивалю 1-2 Competition – стрічка Максима Наконечного “Спас” (Butterfly Vision). Це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Світова прем’єра фільму відбулась цьогоріч на Каннському міжнародному кінофестивалі.

Кадр з фільму – usfa.gov.ua

38-й Варшавський міжнародний кінофестиваль пройде з 14 до 23 жовтня 2022 року. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографа.

Нагадаємо, 5-та ювілейна Національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила претендентів на отримання нагород у 2022 році. Фільм «Я і Фелікс» Ірини Цілик змагатиметься у двох номінаціях: «Найкращий режисер/режисерка» (Ірина Цілик) та «Найкращий актор» (Юрій Іздрик).

Читайте також

Оголошено номінантів на 5-ту Національну премію кінокритиків «Кіноколо»