fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Гуцулка Ксеня

Фільми «Гуцулка Ксеня» та «Припутні» покажуть на телеекранах

1 480

У ніч з 3 на 4 травня відбудеться показ українського кіно на каналі «1+1»: фільму «Гуцулка Ксеня» – одного з лідерів за кількістю номінацій (9) на четверту національну кінопремію “Золота Дзиґа” 2020, та фільму «Припутні» – учасника Каннського кіноринку 2017, абсолютного лідера за кількістю номінацій (11) на другу національну кінопремію “Золота Дзиґа” 2018 року.

Розклад трансляцій на каналі «1+1» у ніч з 3 на 4 травня, про це повідомляє пресслужба каналу:

– фільм-мюзикл «Гуцулка Ксеня» о 22:20;

– фільм «Припутні» о 00:10.

«Гуцулка Ксеня»

Гуцулка Ксеня

Фільм-мюзікл «Гуцулка Ксеня» режисерки Олени Дем’яненко вийшов в національний прокат 7 березня 2019 року. За основу літературного сценарію було взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича, Продюсерами виступили Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський.

Картина представлена цьогоріч на «Золоту Дзиґу» у 9-ти категоріях, включаючи номінації за найкращий фільм, головну жіночу роль та жіночу роль другого плану, найкращу пісню («Мавка-Русалка» від Dakh Daughters) тощо.

За сюжетом, 1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…

В ролях: Варвара Лущик, Максим Лозинський, Олів’є Бонжур, Ігор Цішкевич, Олег Стефан, Катерина Молчанова, Юрій Радковський, Тетяна Печенкіна, Віталій Ажнов, Вікторія Янчук, Христина Федорак, Марічка Штирбулова, Марія Чуприненко, Наталка Кобізька, Олександра Коваленко, Катерина Молчанова, Олександра Коваленко, фрік-кабаре Dakh Daughters. За участю гурту «ДахаБраха».

Фільм створений “Кінокомпанією Гагарін Медіа” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Покази “Гуцулки Ксені” пройшли у 23-х країнах світу, фільм отримав Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в місті Атамі (Японія). Реліз стрічки в США відбудеться 19 травня 2020 року.

«Припутні»

Припутні

«Припутні» – дебютна повнометражна стрічка режисера Аркадія Непиталюка, яка виходила в український прокат 28 вересня 2017 року. Продюсерами виступили Юрій Мінзянов і Влад Ряшин.

У 2017 році стрічка була представлена на Каннському кіноринку. Також картина стала абсолютним лідером за кількістю номінацій на другу національну кінопремію “Золота Дзиґа” 2018 року і була представлена у 11-ти категоріях, включаючи номінації за найкращий фільм, найкращий режисер, найкращий актор у головній ролі, найкраща акторка у головній ролі, найкращий актор другого плану, найкраща акторка другого плану тощо.

Сюжет української житейської комедії засновано на п’єсі українського науковця, журналіста й письменника Романа Горбика «Центр», за якою в 2014 році театральною режисеркою Олександрою Правосудою було постановлено виставу у “Новому українському театрі” під назвою “Невинасімі люди”.

«Припутні» — перший повнометражний фільм в історії українського кінематографа, де майже всі актори розмовляють суржиком. За словами продюсера стрічки Юрія Мінзянова, з самого початку планувалося, що герої у фільмі повинні спілкуватися суржиком адже «[суржик] — це та мова, якою розмовляють в тій місцевості Чернігівської області».

Події фільму розгортаються протягом однієї доби та описують долі трьох жінок: бабусі, доньки та онуки. За сюжетом, Людка з 20-річною донькою Свєткою їдуть в село до бабусі Зіни, аби прибрати на цвинтарі, проте ця щорічна поїздка за добу кардинально змінить життя усіх героїв.

У ролях: Дмитро Хом’як, Ніна Набока, Олена Узлюк, Юлія Врублєвська, Юліана Ляпкіна, Яків Ткаченко, Віталій Гарбузюк, Захарій Новицький та ін.

Дивіться улюблені фільми дома та бережіть себе! 😷

Читайте також – 

“Спіймати Кайдаша”: чим серіал такий популярний та де подивитись всі серії онлайн